20.06.2013

20-STA EDYCJA JUBILEUSZOWEGO RAJDU DREZNO-WROCŁAW

Termin: 29 czerwca - 06 lipca 2013

Miejsce: Lausitzring - Drawsko Pomorskie - Żagań
 

Wielkimi krokami zbliża się 20-sta jubileuszowa edycja spektakularnego Rajdu Drezno –Wrocław, zwanego Rajdem Breslau. W roku 2013 obchodzimy 20 rocznicę przygód po bezdrożach i wspominamy najbardziej zapadające w pamięć momenty związane z Rajdem, zarówno wzloty, jak i upadki. Rajd Breslau stał się legendą europejskich sportów motorowych. Jest to jedno z niewielu amatorskich wydarzeń odbywających się corocznie i oferujących nowe wyzwania, nowe trasy oraz nowe obozy. Dlatego właśnie w 2013 spodziewamy się około 180 zawodników z całej Europy i nie tylko, we wszystkich kategoriach: Enduro, ATV, UTV, Samochody Ekstremalne, Ciężarówki .
 

Rajd Breslau stał się nie tylko miejscem spotkań rajdowców ale również inspiracją dla rajdowców ze wszystkich środowisk. Zmagania potrwają od 29 czerwca do 06 lipca 2013. Osiem dni ekstremalnej przeprawy! Zgodnie z tradycją, tydzień Breslau rozpocznie się w ostatnią sobotę czerwca. Start rajdu odbędzie się w Niemczech, a meta zaplanowana jest Polsce w miejscowości Żagań, która wiele razy była dla uczestników rajdu dobrym gospodarzem i nazwana została stolicą europejskich rajdów terenowych.
 

Nasz portal http://pozadrogami.pl/ będzie na bieżąco przekazywać Wam informacje z poszczególnych etapów rajdu tym bardziej, że startuje w tym legendarnym wydarzeniu  "Dragon Winch Team" w składzie Arkadiusz Boronowski „Hanys” oraz Piotr Karpiuk „Pit Bull”. Jest to nie byle jaki Team, ponieważ przesłanie, które będzie im przyświecać opisali jednym zdaniem, które mówi samo  za siebie: „DRAGON WINCH na nas zawsze możesz liczyć”! Trzymamy kciuki za naszych riderów!
 

Dla zainteresowanych przedstawiamy harmonogram rajdu oraz kilka ważnych informacji:
 

Start Rajdu:

W tegorocznej, jubileuszowej edycji Rajdu Breslau zaczynać będziemy w okolicy toru Lausitzring. Dla podróżujących samolotem, najbliższe lotnisko docelowe jest w Dreźnie (dojazd w 30 minut), ewentualnie w Berlinie (około 60 - 90 minut jazdy).

Więcej informacji znaleźć można na stronie: http://www.lausitzring.de/besucherportal/strecke-areal/anfahrt.html
 

W  czwartek, 27 czerwca od godziny 18.00 odbywać się będzie rejestracja w obozie.
 

W piątek, 28 czerwca przeprowadzane będą badania techniczne i szkolenia z pierwszej pomocy.

Pierwsze odprawy kierowców rozpoczną się w piątek 28 czerwca od godziny 21.00.
 

W sobotę, 29 czerwca odbędą się przygotowania do prologu o godzinie 10.00, a sam prolog  rozpocznie się o 10.30. Odprawy kierowców zaplanowane są na godzinę 21.00
 

W  niedzielę, 30 czerwca odbędzie się pierwszy etap, w okolicy Lausitz Ring (po zaplanowanej  rozgrzewce wokół Owalu Lausitz o godzinie 8.00), który zakończy się wczesnym popołudniem (około 13.00). Następnie czeka nas podróż do Polski na etap drugi.

Zaplanowano tylko trzy obozy: przy Lausitzring, w Drawsku Pomorskim i w Żaganiu. Jest to znaczne ułatwienie logistyki i znacząco usprawni obsługę rajdu. Więcej informacji na temat przebiegu polskiego etapu rajdu opublikujemy wkrótce.
 

Serwis SMS i przepustki:

Za pomocą swojego rajdowego numeru rejestracyjnego możesz zalogować się na stronie (http://poland.abenteuerrallye.com) i wprowadzić: NUMER KOMÓRKOWY NA CZAS RAJDU. Na ten numer dostaniesz SMS z numerem przepustki do pierwszego obozu. Ważne jest, aby organizatorzy znali wasze aktualne numery komórkowe, aby móc informować was o zmianach, itp.
 

Podobnie, jak w zeszłym roku, pojazdy nie posiadające powyższego numeru przepustki będą podlegać opłacie depozytowej w wysokości 300 €, która zostanie w całości zwrócona przy rejestracji w Infobusie.
 

Prosimy upewnić się, że pole to (numer telefonu) jest wypełnione nie tylko w przypadku uczestników rajdu, ale też personelu obsługi!
 

Zezwolenie na jazdę w niedzielę:

Prosimy, aby wszyscy uczestnicy potrzebujący dla swoich pojazdów zezwolenia na jazdę w niedzielę (ciężarówki > 7.5t, pojazdy serwisowe i naczepy) poinformowali nas o tym do 27 maja podając numer rejestracyjny pojazdu, typ pojazdu oraz masę, abyśmy mogli zdobyć wymagane zezwolenia. Prosimy o przysłanie danych na nasz adres e-mail: dr@rallye-breslau.com.
 

Pomiar czasu:

Jak już wcześniej informowaliśmy na stronie internetowej Breslau, w tym roku dla celów dokładnego pomiaru czasu używany będzie system RAID Geotraq. Opracowany przez aktywnych kierowców rajdowych, system ten zaprojektowany został z myślą zapewnienia 100% przejrzystości dla organizatorów i uczestników.
 

Wodoszczelny (norma IP68) nadajnik GPS zamontowany w pojazdach (Enduro, ATV, SSV,samochodach, ciężarówkach), odczytywany jest bezpośrednio na mecie i pozwala na natychmiastowe generowanie wstępnych list wyników dla danego etapu, również w formie wydruku dla zawodnika.
 

Na tym wydruku znajdują się wszystkie istotne dane (start, finisz, punkty kontrolne, pomiary prędkości, statystyki, itd.). Wydruk ten, wraz z kartą drogową daje możliwość sprawdzenia wyników i złożenia ewentualnego odwołania do organizatorów. Pozwala też porównywać wyniki z innymi uczestnikami.
 

Zestaw trackingu GPS składa się z nadajnika GPS oraz zestawu montażowego (obudowa z nierdzewnej stali, wbudowane źródło zasilania 12 i 24 V, instrukcja montażu). Montaż systemu GPS jest bardzo prosty i zajmuje od 5 do 15 minut. Wielojęzyczna instrukcja montażu opublikowana została już na stronie.     
 

Szczegółowe informacje na temat pomiaru czasu i śledzenia GPS, jak również zdjęcia zestawu do trackingu GPS i szczegóły opłat znaleźć można na stronie http://www.rallye-breslau.com
 

Ważne:

Koordynaty GPS rajdu muszą być wprowadzone w prawidłowym formacie:

DD°MM.MMM'. Format zostanie sprawdzony podczas badania technicznego.
 

Meta:

Rajd zakończy się 6 lipca w polskiej miejscowości Żagań, która wiele razy była dla uczestników rajdu dobrym gospodarzem.
 

W tym roku dajemy też możliwość dzielenia się doświadczeniem Rajdu Breslau członkom rodzin, znajomym i sponsorom na mecie rajdu. Będziecie mogli chłonąć atmosferę Rajdu na biwaku i uzyskać informacje z pierwszej ręki na temat świata rajdów terenowych, jak również zjeść dobry posiłek. Są trzy pakiety pobytowe do wyboru:
 

Pakiet Premium 1: czwartek, 4 lipca - piątek, 5 lipca - sobota, 6 lipca w naszym obozie w Żaganiu; w tym pełny catering, infrastruktura campingowa (prosimy zabrać własny namiot), przejażdżka po torze wyścigowym w towarzystwie Organizatorów Breslau we własnym samochodzie lub samochodzie Organizatorów (2 różne opcje). Bilet na ceremonię oraz przyjęcie z okazji 20. Jubileuszowej Edycji Rajdu Breslau wliczone w cenę 195,- EUR za pierwszą osobę we własnym samochodzie 100,- EUR za każdą dodatkową osobę, a 150,- EUR za każdą osobę w samochodzie Organizatorów;
 

Pakiet Standardowy 2: czwartek, 4 lipca - piątek 5 lipca -sobota, 6 lipca ; przejażdżka po trasie rajdu w towarzystwie Organizatorów Breslau we własnym samochodzie lub samochodzie Organizatorów (2 różne opcje). Bilet na ceremonię oraz przyjęcie z okazji 20. Jubileuszowej Edycji Rajdu Breslau wliczone w cenę. Zakwaterowanie hotelowe we własnym zakresie. Lista hoteli przysłana będzie zainteresowanym osobom. 145,-EUR za pierwszą osobę we własnym samochodzie 75,- EUR za każdą dodatkową osobę, a 125,- EUR za każdą osobę w samochodzie Organizatorów;
 

Pakiet 3: bilet na ceremonię oraz przyjęcie z okazji 20. Jubileuszowej Edycji Rajdu Breslau oraz torba z  upominkami. Cena: 35,-EUR za osobę
 

Zainteresowanych prosimy o przysłanie wiadomości e-mail na adres ca@rallye-breslau.com .
 

zdjęcia:  Facebook Rallye Dresden Breslau

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności