30.03.2015

ABU DHABI DESERT CHALLENGE: PIERWSZE PRZETARCIE, PIERWSZE KOPANIE

30.03.2015
 

Jarek Kazberuk i Robin Szustkowski rozpoczęli swój debiutancki start w Pucharze Świata FIA w klasie T2 zgodnie z założeniami, czyli spokojnie. Dla duetu LOTTO Team najważniejszy jest test samochodu, który jest zbudowany od podstaw w Polsce i podczas Abu Dhabi Desert Challenge ma przejść bojowy chrzest, który pozwoli uczynić go konkurencyjnym.
 

Zgodnie z założeniami podczas pierwszego odcinka specjalnego za kierownicą Forda Raptor usiadł Robin Szustkowski. – Ten rajd w całości prowadzi po piasku, ale dziś nie mieliśmy jeszcze do czynienia z tymi słynnymi, potężnymi wydmami. Mimo to nie uniknęliśmy przygód i dwukrotnie musieliśmy wykopywać się z piasku. Straciliśmy na to dużo sił, bo panował straszliwy upał, ale każda taka przygoda to doświadczenie i nauka, jak unikać tego typu sytuacji na kolejnych kilometrach – relacjonował kierowca.
 

Jarek Kazberuk na mecie odcinka specjalnego zachował dużo optymizmu. – W Abu Dhabi Desert Challenge obaj występujemy w roli ucznia. Robin szkoli umiejętności jazdy po piachu, a razem uczymy się tego samochodu. Mimo, że prawdziwe wydmy czekają nas dopiero jutro, dzisiaj nie brakowało trudnych i zdradliwych miejsc, które dały nam o sobie znać.
 

Ford Raptor załogi Szkoły Mistrzów LOTTO nie ma szans podjąć walki z samochodami fabrycznymi (T1), ale zespół ma nadzieję wprowadzić go do czołówki klasyfikacji samochodów seryjnych (T2). – Pierwszy oes samochód pokonał w miarę płynnie. Nie forsowaliśmy tempa, bo nie chcemy żeby nasze testy skończyły się zbyt wcześnie. Musimy dozować obciążenia – przyznał Kazberuk.
 

W poniedziałek organizator przewidział 279 km odcinka specjalnego, który zabierze 48 startujących w rajdzie samochodów w samo serce pustyni Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Będzie to pierwszy prawdziwy sprawdzian dla wszystkich debiutantów, którzy nie mieli jeszcze okazji poznać tego „mrocznego” oblicza arabskich wydm.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności