16.10.2016

AMERYKANIE ZWYCIĘŻYLI!

16.10.2016

Drużynowe Mistrzostwa Świata Enduro, które rozegrane zostały w hiszpańskiej miejscowości Navarra wygrały Stany Zjednoczone Ameryki! Na 2. miejscu w klasyfikacji World Trophy uplasowała się drużyna z Wielkiej Brytanii, a 3. miejsce wywalczyli Czesi!

Polacy w składzie Adam Tomiczek, Maciek Giemza, Paweł Szymkowski, Sebastian Krywult uplasowali się na 14. pozycji. Niestety nie udało im się odrobić straty po drugim dniu zawodów, kiedy to kontuzji doznał Paweł Szymkowski i nasza drużyna w World Trophy z miejsca 9. spadła na 17. W następne dni zaczęli odrabiać straty ale niestety nie udało się wrócić do pierwszej dziesiątki.

Natomiast w kategorii Junior World Trophy najlepsi okazali się Szwedzi, na 2 miejscu Amerykanie, a 3. miejsce na podium przypadło Włochom! Polacy w składzie Damian Magierowski, Jakub Kucharski, Kamil Szuta powtórzyli swój wynik z 2013 roku i zajęli 10. pozycję! Od początku pięli się systematycznie w górę aby w ukończyć Drużynowe Mistrzostwa Świata Enduro w pierwszej dziesiątce!

Po raz pierwszy w historii Sześciodniówki Polskę reprezentowała kobieta Patrycja Komko! Ta młoda, utalentowana zawodniczka dała z siebie wszystko i pomimo kilku drobnych incydentów, nie poddała się i wraz ze swoim teamem Panda Racing I (Andrzejem Pastuła i Przemysławem Popławskim) szczęśliwie dotarli do mety Sześciodniówki!

W klasyfikacji teamów najlepiej wypadła drużyna BKM Bielsko-Biała (Dominik Drąg, Zbigniew Lech, Paweł Szymański), która zawody ukończyła na 36. miejscu! Panda Racing I 95. miejsce, Panda Racing II (Jacek Wąs, Michał Bednarz)  119. miejsce, a KTM Novi Korona Kielce (Robert Frydrych, Rafał Bracik) 121.

Niestety trzem naszym zawodnikom nie udało się ukończyć zmagań. Paweł Szymkowski, Błażej Gazda i Michał Kampa musieli wycować się w trakcie trwania zawodów.

Gratulacje dla wszystkich naszych zawodników!