12.09.2018

AREK LINDNER POWRÓCIŁ Z PORTUGALII Z TYTUŁEM MISTRZA EUROPY W RAJDACH BAJA!

38-letni kierowca rajdowy z Łodzi, po wyczerpującym rajdzie i długiej drodze powrotnej jest już w Polsce z kolejnym cennym trofeum.

Arkadiusz Lindner dotrzymał danego słowa i wygrał ostatnią rundę Mistrzostw Europy w Rajdach Baja organizowanych przez Międzynarodową Federację Motocyklową. Tym samym zawodnik Łódzkiego Klubu Offroadowego obronił pozycję lidera klasyfikacji generalnej i zdobył upragniony tytuł Mistrza Europy.

 

 

 

Zawody odbyły się w górzystych terenach nieopodal miejscowości Idanha-a-Nova, położonej na wschodzie Portugalii. Podczas dwóch dni rajdu uczestnicy pokonali niespełna 360 km odcinków specjalnych. Dla jedynego Polaka biorącego udział w Baja TT Idanha-a-Nova rajd ten był szybki, bardzo niebezpieczny, ale profesjonalnie przygotowany.

 

– To był jeden z niebezpieczniejszych rajdów, w jakim do tej pory brałem udział. Co prawda nie ścigaliśmy się w sąsiedztwie urwisk, jak to było w Hiszpanii, ale wiele odcinków było poprowadzonych wzdłuż skał i ogrodzeń z drutu kolczastego. Miałem sporo sytuacji, w których dosłownie centymetry dzieliły mnie od zakończenia rajdu w drutach. Niebezpieczeństwo potęgowała także bardzo duża prędkość, jaką można było rozwinąć, zjeżdżając ze szczytów gór.  Licznik w moim quadzie kilkukrotnie wskazywał 130 km/h. Przy takiej prędkości, na twardej, szutrowej drodze, pełnej wąskich zakrętów, trzeba dużej precyzji i wyczucia sprzętu. Na szczęście obyło się bez przygód, dojechałem do mety cały i zdrowy. Jestem bardzo szczęśliwy, że obroniłem swoją pozycję i tytuł Mistrza Europy jest w moich rękach. Lepszej końcówki sezonu nie mogłem chyba sobie wymarzyć – podsumowuje reprezentant zespołu Kingsquad Lindner Bros.

 

Starszy z braci Lindner jest kolejnym polskim quadowcem z sukcesami w międzynarodowych rajdach cross country. Dobiegający końca sezon 2018 był dla niego bardzo udany. Arek nie zamierza jednak zamykać quada w garażu do przyszłego sezonu. Już w najbliższą sobotę będzie można spotkać go na II Łódzkim Pikniku Offroadowym, który odbędzie się na Pasażu Łódzkim, gdzie wraz z innymi członkami Łódzkiego Klubu Offroadowego będzie popularyzować sporty offroadowe.  

 

info. prasowa

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności