05.09.2017

ARKADIUSZ LINDNER PO RAZ TRZECI ZWYCIĘZCĄ BAJA POLAND !

Zawodnik zespołu Kingsquad Lindner Bros powrócił ze Szczecina z dwoma pucharami za zdobycie pierwszego miejsca w kategoriach Mistrzostwa Europy oraz Pucharu Polski w Rajdach Baja w klasie Q4!

 

 

Po raz szósty polscy kibice mogli na żywo podziwiać światowe gwiazdy offroadu podczas rundy Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych. Odbywające się w ubiegły weekend zawody Orlen Baja Poland 2017 były nieprzewidywalne, ale zarazem bardzo emocjonujące. Zawodnicy do ostatnich metrów walczyli o każdą sekundę, wielokrotnie przekraczając granice własnych możliwości.

 

Reprezentanci teamu Kingsquad Lindner Bros doskonale wiedzieli, że będzie to bardzo trudna eliminacja, wymagająca bardzo szybkiej i bezbłędnej jazdy. Tylko w ten sposób mieli szansę na powtórkę sukcesu z ubiegłych lat. Dla Arkadiusza Lindnera najważniejszym celem było zachowanie tytułu najszybszego quadowca Baja Poland. Zadanie to wykonał w 100%.

 

– Były to dla mnie szczególnie ważne zawody. Chciałem udowodnić sobie oraz innym, że wciąż jestem bardzo szybki i stanąć po raz trzeci na najwyższym stopniu podium. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się spełnić mój plan. Trzeci raz z rzędu wywalczyłem pierwsze miejsce w Baja Poland w klasyfikacji Pucharu Polski w Rajdach Baja i dodatkowo po raz pierwszy wygrałem w klasyfikacji Mistrzostw Europy FIM. Cieszę się, że stało się to właśnie tutaj, podczas polskiej rundy Pucharu Świata – mówi Arkadiusz Lindner.

 

Młodszy z braci Lindner także ma na swojej półce puchary z zawodów Baja Poland. W 2015 roku uzyskał on drugie miejsce, natomiast w ubiegłym sezonie był trzeci. Radek miał również duży apetyt na wygraną, a przynajmniej na podium. Jednak ten rajd był dla niego walką nie tylko z czasem i trudnym terenem, lecz także z niewyleczoną do końca kontuzją nogi, której doznał w połowie tego sezonu. Mimo rewelacyjnej jazdy na pierwszym z dwóch odcinków specjalnych rozgrywanych na drawskim poligonie, jadący z numerem 34 reprezentant Kingsquad Lindner Bros, zwolnił tempo na pozostałych trzech Osach. Ostatecznie zajął 6. lokatę spośród 17 zawodników startujących w klasie Q4.

 

– Celowo nie startowałem w poprzedniej rundzie Pucharu Polski w Rajdach Baja, by wyleczyć się na Baja Poland i zdobyć podium, tak jak wspólnie z Arkiem zapowiadaliśmy. Na pierwszej pętli w Drawsku Pomorskim poszło mi znakomicie. Różnica pomiędzy mną, a pierwszym w tabeli Arkiem wynosiła zaledwie dwie minuty. Ale na drugim OSie na jednym z zakrętów trochę przesadziłem i znowu coś chrupnęło mi w kolanie. Od tego momentu jechałem na 50% swoich możliwości, przez co spadłem na szóste miejsce. Może zawiodłem niektórych kibiców, ale ważne, że udało mi się ukończyć ten trudny rajd i zdobyć cenne punkty. Teraz pozostaje odpoczynek i regeneracja przed kolejną rundą, w której mam nadzieję, że pójdzie mi już lepiej – dodaje Radosław Lindner.

 

Wszystkim kibicom dziękujemy za gorący doping podczas Orlen Baja Poland 2017. Zapraszamy również na kolejną rundę Pucharu Polski w Rajdach Baja, która odbędzie się w dniach 22-23 września w Szczecinku. Zawody Baja Szczecinek będą przedostatnią rundą tegorocznego sezonu rajdowego. 

 

info. prasowa

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami?

Zapisz się do newslettera, a nic Cię nie ominie!

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności