22.06.2018

ARKADIUSZ LINDNER W DRODZE NA BOSS BAJA UKRAINE

Polski kierowca rajdowy z Łodzi już w ten weekend weźmie udział w pierwszej rundzie Mistrzostw Europy Baja!

 

Arek Lindner, który dwa miesiące temu zaliczył udany debiut w prestiżowym rajdzie Merzouga Rally, jest w drodze na Ukrainę. Celem jego podróży jest udział w pierwszej rundzie Mistrzostw Europy Baja, która odbędzie się w terminie 22-24 czerwca na lewym brzegu Dniepru, w pobliżu miasta Chersoń. Mieszczą się tam rozległe, piaszczyste tereny o powierzchni 46 tys. ha zwane Oleszkowskimi Piaskami, pełniące niegdyś rolę poligonu wojskowego.

 

 

 

 

Zawody będą składać się z pięciu odcinków specjalnych, których łączna długość wyniesie ponad 500 km. 60% trasy stanowi pustynia, kolejne 28% to piaszczyste lasy, a zaledwie 12% to stepy o twardszym podłożu. Uczestnicy Boss Baja Ukraine mogą spodziewać się również przewyższeń terenu.  Różnica poziomów pomiędzy najniższym, a najwyższym punktem trasy wynosi 55 metrów.

 

– Niesamowicie cieszę się, że po dwóch miesiącach przerwy znów będę mógł poczuć rajdową atmosferę i towarzyszącą ściganiu się adrenalinę. Zawody te będą dla nas kolejnym ważnym doświadczeniem oraz treningiem. Przede wszystkim chcemy sprawdzić nowo zbudowany sprzęt i rozwiązania, nad którymi pracowaliśmy po powrocie z Merzouga Rally. Dokładnie za miesiąc startuje Baja Aragon, w którym chcemy wypaść jak najlepiej – mówi Arkadiusz Lindner.

 

Najświeższe informacje wprost z rajdu oraz wyniki online dostępne będą na stronie organizatora zawodów mieszczącej się pod adresem www.bajaukraine.eu.

 

info. prasowa: Motor Sport Media

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności