24.07.2015

BAJA ARAGON: KAPRYŚNY POTWÓR I PRZEDSMAK RYWALIZACJI

24.07.2015
 

Jarek Kazberuk i Robin Szustkowski są już po prologu szóstej rundy Pucharu Świata FIA. Pierwsze sześć kilometrów Baja Aragon duet Szkoły Mistrzów Lotto przejechał spokojnie i bez forsowania tempa.
 

Najszybszy podczas pierwszej próby, a w zasadzie rozgrzewki był zgodnie z oczekiwaniami walczący o uzyskanie prowadzenia w Pucharze Świata Nasser Al-Attiyah. Próba ścigania się z Katarczykiem jednak nawet nie przemknęła przez myśl dwóm kierowcom Lotto Team, startującym w klasie samochodów seryjnych. – Prolog zawsze traktujemy jako rozgrzewkę, ostatni test samochodu, a w tym wypadku również sprawdzenie nawierzchni z jaką będziemy mieć do czynienia - powiedział Robin Szustkowski.
 

- Nasze auto jest dość ciężkie, dlatego hamowanie na luźnych kamieniach, kiedy trasa schodzi w dół i ostro skręca nie jest łatwym zadaniem – przyznał Jarek Kazberuk, który wygrał rzut monetą i poprowadził w piątkowy wieczór potężnego Forda Raptora.
 

Test przed prawdziwym ściganiem okazał się bardzo przydatny, ponieważ krótko po starcie, posłuszeństwa odmówiła elektronika. – Przez dwa kilometry był włączony program awaryjny co oznaczało, że nie możemy przyspieszać. Wkrótce jednak potwór przestał kaprysić i odżył. Pojechaliśmy mocnym tempem już do samej mety – relacjonował bardziej doświadczony z kierowców.
 

Po przejściu krótkiego, półgodzinnego serwisu, zespół wstawił samochód do zamkniętego parku i w dobrych nastrojach udał się na odpoczynek. W sobotę, jedynych Polaków w klasie T2 czeka najtrudniejszy z trzech dni rywalizacji. Najpierw pokonają 150, a następnie 300 km odcinka specjalnego, który będzie prawdopodobnie decydujący dla kolejności rajdu.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności