20.06.2015

BAJA CZARNE: PODIUM DLA KIEROWCÓW BERNAT SPORT

20.06.2015
 

Sukcesem Zawodników Bernat Sport zakończyła się kolejna runda w kalendarzu Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Baja 2015  - Baja Czarne. Drugi stopień podium wywalczył Arkadiusz Bernat, a trzeci Adrian Bernat. Obu kierowców żółto niebieskich Can Amów DS 450 „pogodził” Maciej Albinowski, wygrywając rundę.
 

Na długich prostych odcinkach dakarowy potwór Albina – Yamacha Raptor 700 był nie do ugryzienia przez dużo słabsze i lżejsze Can Amy.
 

Arkadiusz Bernat – „Drugie miejsce w klasyfikacji 2x4 – „Prolog rozpocząłem chyba trochę za spokojnie  bo w głowie już miałem myśli o nadchodzącej rundzie Pucharu Świata podczas Italian Baja. Pojechałem bardzo asekuracyjnie. Odległa pozycja po prologu spowodowała pewien kłopot gdyż wolniejsi zawodnicy, na starcie do sobotnich oesów znaleźli się przede mną. Wyprzedzanie szczególnie w kurzu nie jest rzeczą łatwą a czasami bywa też niebezpieczne. Samą stratę też nie było łatwo zniwelować bo to był jeden z krótszych rajdów – walczyliśmy tylko w sobotę. Oesy też  były dość krótkie. Dodatkowo było sporo długich prostych odcinków gdzie liczyła się prędkość maksymalna, która w naszych quadach z powodu dość małej jednostki napędowej – 450 nie jest tak imponująca jak ta, którą może osiągać sprzęt Albina. Polski regulamin w przeciwieństwie do Mistrzostw Europy wrzuca wszystkie quady  „ośki” do jednej klasy ale jak widać walczymy. Osobiście wolę techniczne odcinki specjalne gdzie zacierają się różnice sprzętowe. Cieszę się z wyniku ale najtrudniejsze rajdy sezonu dopiero przed nami.”        

Adrian Bernat – trzecie miejsce w klasyfikacji 2x4: - „Jesteśmy na podium z drugim i trzecim miejscem więc jest dobrze. Można powiedzieć, że plan został zrealizowany chociaż jechaliśmy dość asekuracyjnie. Punkty zebraliśmy, co jest też istotne biorąc pod uwagę klasyfikację końcową sezonu. Teraz przed nami intensywne przygotowania do Italian Baja gdzie będziemy rywalizować w Mistrzostwach Europy FIM i jednocześnie w inauguracyjnej rundzie Pucharu Świata. W ME występujemy jako faworyci, zarówno w klasie Q1, jak i Q2 więc cały zespół czeka dużo pracy".

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności