25.02.2014

BIADAŁA NA DWA FRONTY

25.02.2014
 

„Off-road” nie dla wszystkich oznacza to samo. Dla jednych to są rajdy cross-country, inni wolą ciężkie rajdy przeprawowe. Każda z tych dyscyplin ma inny charakter, wymaga innych umiejętności i innego sprzętu. Mimo to, Marcin Biadała zamierza w tym sezonie walczyć na obu frontach.
 

Zespół Biadała Rally Raid funkcjonuje na off-roadowej scenie od 2012 roku. Założycielami tej ekipy byli Marcin Biadała i Maciej „Kopara” Radomski. Pochodzący z Pleszewa Biadała od początku istnienia teamu jest jego kierowcą. Na prawym fotelu w jego rajdówce zmieniali się „Kopara” i Mariusz Szwedziak. W tym sezonie zespół wystąpi w takim samym składzie. Maciej Radomski będzie pilotem podczas rajdów cross-country. W imprezach przeprawowych rola ta przypadnie Szwedziakowi.
 

Program startów na 2014 rok jest bogaty. Załoga Biadała Rally Raid wystartuje aż w dwunastu imprezach. Będą to zarówno rajdy przeprawowe jak i cross-country. W tej pierwszej grupie na celowniku pleszewskiego kierowcy są serie Poland Trophy Dragon Winch Extreme, rajdy Mordor Duszno, MT Rally i MT Series oraz nowa seria rajdów pod nazwą Przeprawowe Mistrzostwa H6. Transgothica, WRC Pleszew będą sprawdzianem umiejętności w rajdach długodystansowych. Nowym wyzwaniem dla Biadały będzie start w maratonie Drezno-Wrocław.
 

- Bardzo ważne jest dla nas ukończenie wszystkich rajdów w których wystartujemy. Mamy nadzieję, że uda się załapać kilka razy na podium. Natomiast priorytetem w tym roku będzie start w rajdzie Drezno-Wrocław. Nigdy tam nie startowaliśmy i chcemy tam ładnie się pokazać – mówi Marcin Biadała.
 

Do tej pory największym sukcesem Biadały były wygrane w rajdach MT Rally i MT Series w 2012 i 2013. Pleszewski kierowca, pilotowany przez Macieja Radomskiego był trzykrotnie najlepszy na drawskim poligonie, w prestiżowej klasie Sport.
 

Rajdową bronią Biadała Rally Raid będzie tak, jak w poprzednich sezonach pojazd ProXcars. To konstrukcja zbudowana przy współpracy z twórcą jednego z najbardziej udanych wyczynowych samochodów terenowych, czyli Grata. Samochód Biadały jest z Gratem mocno spokrewniony - przestrzenna rama, 4-litrowy silnik V8 od BMW, reduktor z Robura, mosty Laplandera to charakterystyczne cechy tego pojazdu. Wyróżnia go jednak ulepszone zawieszenie SX Racing.
 

Partnerami Biadała Rally Raid są firmy Kotły Biadała, SX Racing, Agencja Reklamowa EM Plus, ProXcars, oraz TVP Poznań.
 

Firma ZPHU Biadała działa na rynku od 1986 roku, oferującą bogaty asortyment kotłów CO na paliwa stałe. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.kotlypleszewskie.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności