18.05.2017

CROSS COUNTRY W KWIDZYNIE

W miniony weekend tj. 13 i 14 maja nad terenem toru motocrossowego w Kwidzynie – Bądkach tumany wznoszącego się kurzu i piasku informowały o rozgrywających się tam zawodach. Po zimnych i mokrych wiosennych dniach zawodnicy mieli wreszcie okazję  rywalizować w Kwidzynie o kolejne w tym sezonie punkty!

 

 

 

III i IV rundę Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w cross-country zorganizował Kwidzyński Klub Motorowy im. Jana Młynarskiego pod patronatem honorowym Bogdana Borusewicza V-ce Marszałka Senatu RP. Organizator przygotowując trasę o długości 12 km wytyczył dla najlepszych riderów krótki odcinek extreme o dużej skali trudności (przejazd przez opony i kłody drzew). Było to atrakcyjne widowisko szczególnie dla przybyłej bardzo licznie publiczności.

 Mimo, że równolegle odbywały się zawody motocrossowe w Lidzbarku Warmińskim (niższej rangi) to frekwencja na zawodach w Kwidzynie była bardzo wysoka. W sobotę rywalizowało 122 zawodników, a w  niedzielę 128.

 

Weekendowe ściganie  w Mistrzostwach Polski Cross country w poszczególnych klasach zdominowali zawodnicy z Kwidzyna. W klasie Senior 2 Sylwester Jędrzejczyk dwukrotnie zameldował się na 1. miejscu i tym samym wygrał zawody. Roman Ulenberg zgarnął 3. miejsce, natomiast podzielił ich Tomasz Wikowicz z KM Wisła Chełmno, który uplasował się na 2. pozycji. Kolejny zawodnik gospodarzy w tej klasie Jeremiasz Mandecki ukończył zawody na 7. miejscu.

 

W klasie Senior 1 walka rozegrała się pomiędzy Pawłem Szturomskim z Głogowa, a Pawłem Czeszejko - Sochackim i po bardzo zaciętej rywalizacji, po dwóch dniach zawodów wygrał Szturomski. Dawid Mordasiewicz dwukrotnie przyjechał na 3. pozycji.

 

W klasie Junior zwyciężył Aleksander Bracik z KTM Novi Korona Kielce, a zawodnik KKM Kwidzyn Kacper Baklarz uplasował się na 2. pozycji. Natomiast 3. był Damian Azmin z Automobilklub Głogów.

 

W Junior 85 na 1. miejscu podium stanął  Aleksander Świrczak z X Racing Lesznowola, 2. był Eryk Turek z Myślenic, a 3. Maciej Krajewski. Zawodnik gospodarzy Nikodem Płoszaj po dwudniowych zawodach uplasował się na 5. pozycji. 

 

W klasie Quad Open niepokonanym był Dawid Kalinowski z TM Drogbud Cross ATV Piła, 2. miejsce zajął  Mateusz Krzyżosiak z PSC ATV Polska, a 3. Łukasz Lewy ŁCSM Moto Strefa.

 

Kwidzyński Klub Motorowy prowadzi  w rywalizacji klubowej Mistrzostw Polski po 4 rundach.

 

W rywalizacji Pucharu Polski zacięta walka rozegrała się w  klasie Junior, w której o 1. miejsce walczyli Adam Kowalski z WSMC Chełmiec i Sebastian Miotk z Człuchowa. W efekcie wygrał zawodnik z Wałbrzycha, a 3. był Kamil Parkitny z KTM Novi Korona Kielce. Natomiast w klasie Junior 85 o punkty walczyli Maksymilian Ciosek (X Racing Lesznowola), który zajął 1. miejsce i Mateusz Urbański (Cross Team Stare Babice), który był 2.

 

W Senior 1 niepokonanym był Michał Wyszomirski (Automobilklub Polski), w Senior 2 rywali pokonał zawodnik gospodarzy Mariusz Lewandowski!  W klasie Masters 100 pkt. zgarnął Łukasz Majewski (KM Cross Team Stare Babice) W Amatorach nalepiej zaprezentował się Michał Fijałkowski.

 

W klasie Quad Open zwyciężył Eryk Walter (Motoklub Oborniki), w Quad 2K Junior Dawid Grylewicz (MX Koszalin), w Quad Masters Wojciech Szłapka (Grudziądzkie Towarzystwo Motocyklowe), natomiast w Quad Amator również 1. miejsce zająłTomasz Olszewski.

 

W niedzielę podczas rywalizacji motocyklistów odbył się VI Zlot Pojazdów Zabytkowych i ciekawych organizowany przez KKM. Liczna publiczność podziwiała nie tylko rywalizujacych zawodników ale także  przybyłe kolumną pojazdy.

 

WYNIKI MISTRZOSTWA POLSKI III, IV RUNDA: http://wyniki.motoresults.pl/?lang=pl&g=16&idzawody=2184

WYNIKI PUCHAR POLSKI III, IV RUNDA: http://wyniki.motoresults.pl/?lang=pl&g=17&idzawody=2185

fot. Aleksander Łubiński

info. prasowa

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności