10.05.2017

CZARNE CHMURY NAD SUPERENDURO

Pogoda, jak na razie nie sprzyja rywalizacji podczas Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Superenduro. Planowana w Bytomiu I i II runda zostały przełożone ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, a co za tym idzie fatalne warunki na torze.  Pierwsze rundy tych zawodów miały zatem rozegrać się w Nowym Targu. Niestety i tym razem pogoda spłatała figla i odbywa się tylko jedna  z zaplanowanych dwóch rund. W niedzielę warunki na torze stanowiły zagrożenie dla zawodników i Sędzia Główny zawodów podjął decyzję o odwołaniu II rundy MP i PP SuperEnduro.

Ze względu na mniejszą liczbę zawodników w poszczególnych klasach podjęto także decyzję o połączeniu klas w poszczególnych biegach  i tak w Mistrzostwach Polski klasa Open wystartowała razem z klasą Junior, a w Pucharze Polski Kobiety ścigały się razem z Młodzikami, klasa Open Licencja C wraz z Amatorami, natomiast  Open B wraz z klasą Master.

Sobotnie zawody, które przebiegły w zmiennych warunkach pogodowych przyniosły w Mistrzostwach Polski w klasie Open niespodziewane zwycięstwo Emila Juszczaka (BKMF Flow), który wygrywając wszystkie trzy wyścigi kwalifikacyjne zgarnął komplet 60 punktów i tym samym pokonał dotychczasowego Mistrza SuperEnduro Pawła Szymkowskiego (ŁKM Łódź) 48pkt., który tym razem zajął 2. miejsce. Natomiast  3. miejscem na podium musiał zadowolić się Grzegorz Kargul (CKM Cieszyn) zdobywając 39pkt.

W Juniorach 1. miejsce zajął i nie miał sobie równych Oskar Kaczmarczyk (AMK Gorce) 60pkt., który pokonał Dawida Nastulę z AMK Gliwice 51pkt.  i Kacpra Baklarza (BKM Buczek) 39pkt., zamykającego podium.

W Pucharze Polski w klasie Kobiet wystartowało aż siedem zawodniczek. 1. miejsce wyjeździła i zdobyła 40pkt. Dorota Dudzik (MKS Gorce Kamienica) 2. miejsce Urszula Wąchała (RMK Tylmanowa), a 3. zdobyła Ewa Pikosz (MK Wielkopolski).

W Młodzikach frekwencja była podobna, a zwycięzcą I rundy z 37pkt. na koncie został Szymon Kus (AMK Gorce). Na 2. uplasował się Adrian Beczkowski (ŁKM Łodź), a 3. przypadło Arturowi Pietrzak (BKMF Flow).

W klasie Open Licencja B na najwyższym stopniu podium i 40pkt. na koncie stanął Dariusz Sowiński (GKM Ochotnica), na 2. uplasował się Robert Galas (CKM Cieszyn), a 3. był Bartłomiej Baziak (BKMF Flow).

W Open Licencja B najlepsze notowania i 37pkt. uzyskał Łukasz Pląsek (MSM Mrągowo). 2. miejsce przypadło Alanowi Drożdżowskiemu (ŁKM Łódź), a 3. był Piotr Hodak również z ŁKM Łódź.

W klasie Master najlepiej wypadł zawodnik klubu organizatora zawodów Rafał Luberda zdobywając 40pkt. Na 2. miejscu uplasował się Mieszko Gotkowski (PKS Korona Elbląg), a na 3. miejscu Sebastian Baklarz (BKM Buczek).

W klasie Amator najszybszy był Mariusz Stefaniak. Tuż za nim był Michał Łomonos, a trzeci na podium stanął Jan Pieprzak!

Gratulacje dla wszystkich zwycięzców. Mamy nadzieję, iż kolejna runda odbędzie się już zgodnie z planem czyli 04 czerwca w Obornikach Wielkopolskich.

Pełna galeria zdjęć z I rundy MP i PP SuperEnduro znajduje się na naszym fanpage na facebooku:  http://www.facebook.com/pg/Pozadrogamipl-475981892464967/photos/?tab=album&album_id=1569470273116118