21.01.2018

DAKAR 2018: DRUGI START I DRUGI SUKCES KAMILA WIŚNIEWSKIEGO

W sobotnie popołudnie, Kamil Wiśniewski zdjął kask na mecie Rajdu Dakar w Cordobie i szeroko się uśmiechnął. Ten uśmiech towarzyszył quadowcowi od startu 40. Edycji super maratonu, ale teraz wyrażał dodatkowo radość z ponownego ukończenia arcytrudnego wyzwania. Polak uplasował się na 13. miejscu i okazał się najlepszy wśród quadów z napędem na cztery koła.  

 

 

Ostatni etap tegorocznego Dakaru zaczynał się i kończył w Cordobie. Zawodnicy startujący w odwróconej kolejności przyjeżdżali na metę nieopodal rajdowego biwaku, gdzie wraz ze swoimi zespołami mogli świętować ukończenie rajdu. A w tym roku okazało się to nie lada sztuką, ponieważ z 338 pojazdów, które przed dwoma tygodniami opuściły Limę, do mety dotarło zaledwie 190!

 

- Dzisiaj trochę się kurzyło, ponieważ doganialiśmy najwolniejszych zawodników, którzy rozpoczęli odcinek specjalny. Jechało się więc dość ciężko i trzeba było zachować ostrożność, ale bardzo się cieszę, że jestem już na mecie – powiedział Kamil Wiśniewski chwilę po tym, jak wyłączył silnik.

 

Nasz zawodnik podkreślił, że druga meta i drugie zwycięstwo w nieoficjalnej klasyfikacji quadów 4x4, to nie jest tylko jego zasługa. – Pracował na to cały zespół, składający się w sumie z kilkudziesięciu osób. Sam nigdy bym tego nie dokonał. Nieocenione było też oczywiście wsparcie Rafała, który mimo kontuzji i przedwczesnego powrotu do Polski cały czas mnie wspierał w drodze do mety – podkreślił.

 

W klasie quadów po raz drugi w karierze triumfował Ignacio Casale, powtarzając sukces z 2014 roku. Drugie miejsce wywalczył debiutant Nicolas Cavigliasso, który jest nowym zawodnikiem na scenie i w kolejnych latach z pewnością będzie liczył się w walce o zwycięstwo. Trzecią pozycję wywalczył inny Argentyńczyk – Jeremias Gonzalez Ferioli, który na dakarowe podium wskoczył drugi raz w karierze (2. miejsce w 2015).

 

Tymczasem Rafał Sonik po operacji kolana dotarł już do Krakowa skąd śledził ostatnie akordy rywalizacji. – Oczywiście wolałbym być na mecie z Kamilem, ale muszę przyznać, że jestem z niego dumny. Z niego i całego mojego zespołu, który towarzyszył mu i wspierał do samej Cordoby. Mam nadzieję, że za rok na rampę kończącą Dakar znów wjedziemy razem – powiedział krakowianin.

 

Wyniki 14. etapu:
1. Ignacio Casale (CHL) 1:43.25
2. Nelson Sanabria (PAR) +1.21
3. Nicolas Cavigliasso (ARG) +1.36

17. Kamil Wiśniewski (POL) +7.42

 

Klasyfikacja generalna:
1. Ignacio Casale (CHL) 53:47.04

2.  Nicolas Cavigliasso (ARG) +1:38.52
3. Jeremias Gonzalez Ferioli (ARG) +2:08.14

13. Kamil Wiśniewski (POL) +11:02.52

 

info. prasowa

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności