24.09.2014

DESZCZOWY WALIM – FINAŁOWA EDYCJA PTDWE

24.09.2014
 

Dolnośląska edycja zakończyła tegoroczny sezon Poland Trophy Dragon Winch Extreme. Trasy w Górach Sowich mają opinię bardzo trudnych i technicznych. W tym roku smaczku dodała jeszcze zmienna pogoda.
 

Tak jak w ubiegłych latach, sezon Poland Trophy Dragon Winch Extreme kończy się we wrześniu. Na ostatnią edycję roku zawodnicy zjeżdżają się do Walimia, by rywalizować na stromych stokach Gór Sowich.
 

Oesy wytyczono w Walimiu, Jugowie i Dzikowcu. Dla każdej z trzech klas przygotowano odpowiednio trudne oesy. Do rywalizacji stanęło czterdzieści załóg.
 

Zaczęło się niewinnie. W trakcie Prologu przyświecało słońce, ciepło było jeszcze po zmroku, gdy ostatnie załogi wyruszały na trasę z uroczystego startu w centrum Walimia. W nocy jednak, gdy zawodnicy byli już na trasie rajdu spadł deszcz. Strome stoki zamieniły się w błotne zjeżdżalnie.
 

W klasie No Limit nocy etap padł łupem Mariusza Niemca, w klasie Advance Krzysztof Piętka odjechał rywalom. W Challengu Paweł Kośmiński, jako jedyny przejechał trzy oesy i pomimo drobnej przygody zakończył etap jako lider.
 

Za dnia deszcz odpuścił zawodnikom, ale na trasach wciąż było ślisko. W Challenge tylko Jan Osowski pokonał więcej niż jeden oes – wystarczyło to jednak tylko na drugie miejsce w rajdzie. Kośmiński zaliczył tylko jedną próbę, ale przewaga z nocy pozwoliła mu utrzymać prowadzenie do samej mety.
 

W klasie Advance, Piętka obronił przewagę wypracowaną w nocy i na mecie to on cieszył się ze zwycięstwa. Druga pozycja przypadła Rafałowi Nyckowi jadącemu Polarisem RZR.
 

W No Limit Etap Dzień wygrał Jan Ciemny. Awaria wyciągarki z nocy sprawiła, że na mecie był dopiero trzeci. Druga pozycja przypadła Michałowi Kantorowi, który cały rajd jechał równym tempem. Bezapelacyjne zwycięstwo wywalczył Mariusz „Misio” Niemiec.
 

Góry Sowie dały zawodnikom mocno w kość. Było sporo dachów, a wyciągarki musiały się nieźle napracować przy asekuracji. Serwis zapewniany przez Dragon Winch pracował przez cały czas trwania rajdu.
 

Po zakończeniu rajdu i rozdaniu nagród ufundowanych przez sponsorów – firmy Dragon Winch, Sata i Insa Turbo – zawodnicy bawili się na tradycyjnym bankiecie.
 

Głównym sponsorem rajdu jest Dragon Winch, producent wyciągarek i akcesoriów off-road. Partnerami rajdu są SATA, Insa-Turbo, Demolka Garage, Hydro Car i Urbanmedia. Patronat medialny nad imprezą sprawują terenowo.pl, pozadrogami.pl, rajdy4x4.pl, magazyn4x4.pl, sport4x4.pl i Auto Świat 4x4. Patronem honorowym jest gmina Walim.
 

Sezon Poland Trophy Dragon Winch Extreme 2014 został zakończony. Już wkrótce poznamy klasyfikację generalną, a pod koniec listopada wszyscy spotkają się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, na Integracji. Tam zostaną też wręczone nagrody za klasyfikację łączną.
 

Więcej informacji na temat rajdu można znaleźć na stronie www.polandtrophy.pl
 

 fot. Seweryn Panek

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności