20.04.2015

DO KATARU PO PROWADZENIE W PUCHARZE ŚWIATA

20.04.2015
 

W najbliższy poniedziałek Rafał Sonik rozpocznie rywalizację w Sealine Cross-Country Rally, jednym z najtrudniejszych rajdów w sezonie Pucharu Świata. Katar słynie z niezwykle trudnej nawigacji, na której polegli w poprzednich edycjach najlepsi piloci samochodowi globu. Krakowianin nie obawia się jednak tego elementu i zamierza zniwelować straty do prowadzącego w cyklu Mohameda Abu-Issy.
 

Zwycięzca tegorocznego Dakaru bardzo obrazowo wyjaśnia z czego wynika trudność najbliższego rajdu. – Wystarczy sobie wyobrazić, że na terenie Małopolski wyznaczona jest trasa rywalizacji, gdzie suma odcinków specjalnych wynosi około 1000 km. Tak właśnie jest w Katarze. Jeździmy w kółko, wykonujemy pętle i codziennie po kilka razy przecinamy swoje ślady z poprzednich dni. To bardzo myląca i trzeba być niezwykle uważnym.
 

W pierwszej rundzie walki w obronie Pucharu Świata Rafał Sonik zmagał się z awariami quada, przez co oddał zwycięstwo Mohamedowi Abu-Issie. Teraz rywalizacja przeniosła się do kraju lidera, więc o odrobienie strat nie będzie łatwo. – Dwa lata temu sytuacja była identyczna. Mohamed wygrał Abu DhabiDesert Challenge, ale potem ja pokonałem go w Katarze, a następnie sięgnąłem po trofeum. Mam nadzieję, że w tym roku sytuacja się powtórzy – powiedział z optymizmem zawodnik ORLEN Team.
 

Obok Mohameda Abu-Issy głównym rywalem Sonika będzie Nelson Sanabria oraz Kamil Wiśniewski, który debiutował w cyklu podczas ostatnich zawodów w Emiratach Arabskich i zajął tam wysokie, czwarte miejsce.
 

Zanim jednak Rafał Sonik wyleci do Kataru, planuje udział w jeszcze jednym, ważnym dla niego wydarzeniu. - Chcę uczcić zakończenie kariery wielkiego sportowca, który udowodnił, że Polacy w motosporcie mogą osiągnąć bardzo wiele. Dlatego nie mógłbym opuścić pożegnania Tomasza Golloba podczas żużlowego Grand Prix na Stadionie Narodowym w Warszawie. Mam nadzieję, że wkrótce spotkamy się z Tomkiem gdzieś na bezdrożach podczas rajdów cross-country – zakończył krakowianin.
 

Starty Rafała Sonika wspiera PKN ORLEN.

fot. MCH

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności