07.04.2013

DOBRY WYNIK HOŁOWCZYCA W II RUNDZIE PUCHARU ŚWIATA

II RUNDA PUCHARU ŚWIATA ABU DHABI DESERT CHALLENGE OKAZAŁA SIĘ SZCZĘŚLIWA DLA NASZYCH ZAWODNIKÓW.

W kategorii samochodów najszybszym kierowcą na finałowym piątym etapie był Jean Louis Schlesser. Zwyciężył on także czwarty etap rajdu wyprzedzając o prawie 10 minut Naniego Romę i Krzysztofa Hołowczyca. W efekcie jednak Schlesser uplasował się na drugiej pozycji, a najlepszym kierowcą rajdu został Nani Roma.

Krzysztof Hołowczyc ukończył rajd na piątym miejscu, ale biorąc pod uwagę prawie dwugodzinną stratę na pierwszym etapie, jest to niezły wynik. Po dwóch rundach Pucharu Świata Hołowczyc nadal utrzymuje się na drugiej pozycji.

Nani Roma w generalce miał aż 27 minut przewagi nad Schlesserem, przypomnijmy, że na trzech etapach był on prowadzącym i przecierał trasę, co było nie lada wyczynem.  Ekipa Martin Kaczmarski i Bartek Boba kończąc czwartym etap na 13 pozycji uplasowali się w generalce na dziewiątym miejscu, co było zaskoczeniem dla samego Kaczmarskiego ale duża w tym zasługa również pilota Bartka Boby.