21.09.2015

DUBLET BERNAT SPORT W MISTRZOSTWACH EUROPY FIM W RAJDACH BAJA 2015

21.09.2015
 

Adrian Bernat Mistrzem Europy FIM klasie Quad Q1, trzeci w klasie Overall! Arkadiusz Bernat Vice Mistrzem Europy FIM w Rajdach Baja w klasach Overall i Q1! Team Bernat Sport zdobył Tytuł Mistrza Europy FIM w klasyfikacji Sponsorskiej! W klasyfikacji Pucharu Świata FIM, przed ostatnią rundą sezonu, Adrian Bernat zajmuje wysokie, trzecie miejsce.
 

Portugalska runda - Baja TT de Idanha-a-Nova zakończyła rywalizację o tytuł Mistrza Europy FIM 2015. Drugi rok z rzędu został nim Polak. Tym razem starszy z braci - Adrian Bernat stanął na najwyższym stopniu podium. Kierowca z Makoszyna umocnił się także na trzeciej pozycji w klasyfikacji Pucharu Świata FIM. Przed nim ostatnia runda sezonu, która odbędzie się za niespełna miesiąc w Merzouga w Maroku. Na marokańskich wydmach rozstrzygną się losy tytułów Mistrzostw Świata. Kierowca żółtoniebieskiego Can-ama DS 450 ma niewielką stratę punktową do zajmującego drugie miejsce – Francuza Alexandre Giroud.
 

 Młodszy z braci - Arkadiusz (ubiegłoroczny Mistrz Europy) w sezonie 2015 walczył ze zmiennym szczęściem. Pomimo drobnych awarii zakończył sezon tytułem Vice Mistrza Europy FIM w Rajdach Baja w obu klasach Overall i Q1.
 

Adrian Bernat: „Ten sukces nie byłby możliwy bez pomocy najbliższych nam osób, rodziców, całej ekipy Teamu Bernat Sport / Super Rally i Sponsorów. W rajdach Baja sama jazda to nie wszystko. Na końcowy sukces składa się wiele czynników. Samemu nie jest się w stanie  osiągnąć dobrego rezultatu. Dopiero jak wszystkie tryby tej całej maszyny jaką jest team,  współpracują ze sobą bez zarzutu, to dokładając ostatni element jakim jest szczęście - można pomarzyć o dobrym wyniku. Wszystko w tym sezonie zagrało tak jak powinno, dlatego teraz świętujemy tytuły Mistrzów Europy!  
 

Pragnę podziękować wszystkim kibicom za doping, dobre słowo i trzymanie kciuków podczas każdego rajdu! To naprawdę działa!
 

Serdecznie dziękuję naszym Partnerom: Mercedes Autocentrum, Bernat Auto Serwis, Hotel Bania, iXXL Studio Reklamy, Penrite Oil oraz wszystkim mediom internetowym, radiowym jak i telewizyjnym a w szczególności TVS.
 

Przed nami zostało jeszcze jedno wyzwanie w tym sezonie, czyli ostatnia runda Pucharu Świata FIM - Baja Merzouga w Maroku. Tym razem będziemy ścigać się po wydmach o miejsca na podium w klasyfikacji końcowej 2015. Trzymajcie Kciuki!”
 

Arkadiusz Bernat: „Portugalska Baja TT de Idanha-a-Nova jest bardzo trudnym rajdem. Uważam, że najtrudniejszym w sezonie. Na bardzo technicznej i zmieniającej się trasie – wolne i szybkie sekwencje pojawiają się czasami w miejscach gdzie na pierwszy rzut oka teren podpowiada zupełnie co innego. Na dodatek jedziemy w bardzo ograniczonej widoczności. Potężne ilości kurzu zostawiane przez zawodników wiszą w powietrzu pomimo minutowych odstępów. Dogonienie kogoś i wyprzedzanie jest sztuką. W pewnym momencie jadący przede mną Alexandre Giroud miał defekt techniczny i zatrzymał się. Wyprzedziłem go i  zyskałem trochę przewagi. Pojawiła się szansa na wysokie drugie miejsce. Sto kilometrów przed metą zaczęły się problemy z pompą paliwa i zakończyła się moja rywalizacja w Baja TT de Idanha-a-Nova 2015. Mimo wszystko wywalczyłem tytuł Vice Mistrza Europy FIM w Rajdach Baja 2015 w klasach Overall i Q1.”

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności