30.05.2018

EUROPEJSKIE TRIALOWANIE W KRZESZOWICACH

W miniony weekend Miękinia k/Krzeszowic stała się na dwa dni centrum europejskiego trialu, podczas których to dni rozegrane zostały II i III runda Mistrzostw Europy FIM Trial Kobiet i Młodzików oraz III i IV runda Mistrzostw Polski, Pucharu Polski i Classic Trial.

Organizatorem zawodów był Krakowski Klub Cyklistów i Motocyklistów "Smok".

 

Wysoki poziom, jaki reprezentowali zawodnicy  z Mistrzostw Europy i to zarówno wśród Młodzików, jak i Kobiet wzbudzał podziw wśród publiczności i kibiców, którzy oprócz dopingowania swoich faworytów mieli okazję  podziwiać technikę i wysoki poziom wyszkolenia naszych europejskich przyjaciół!

 

Sporą niespodzianką dla wszystkich był wynik, jaki uzyskała nasza reprezentantka Julia Boronowska, zdobywczyni Pucharu Polski Trial w klasie Kobiet w poprzednich latach. Julia po raz pierwszy startowała w Mistrzostwach Europy Kobiet w klasie International, dlatego tym bardziej na uwagę zasługuje wynik, jaki uzyskała! Pierwszy dzień zawodów czyli II rundę ME Trial w swojej klasie ukończyła na 2. miejscu, a III rundę również zakończyła na podium tym razem na 3. pozycji. Gratulacje!

 

Wyniki II i III rundy Mistrzostw Europy Trial Kobiet i Młodzików:

http://www.fim-europe.eu/events/549

 

Zaskoczeniem były również wyniki w Mistrzostwach Polski Trial  w grupie A. Po raz pierwszy od kilku lat nastąpiły przetasowania w tej grupie i najlepszy wynik, a tym samym pierwsze miejsce na podium za dwa dni zawodów zajął Michał Łukaszczyk! Gabriel Marcinów obecny Mistrz Polski w Trialu musiał tym razem zadowolić się 2. miejscem. 3. miejsce na podium zajął Jan Daniel Gąsienica. Gratulacje!

 

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom poszczególnych klasy!

Szczegółowe wyniki III i IV rundy MP, PP i Classic Trial:

https://www.pzm.pl/trial/trial-wyniki-2018-runda-03-04-krzeszowice

 

Kolejne rundy Mistrzostw Polski, Pucharu Polski i Classic Trialu rozegrane zostaną w drugi weekend czerwca w Bytomiu. W imieniu organizatorów tj. AMK Gliwice zapraszamy wszystkich zawodników oraz kibiców!

 

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zawodów w Miękini!

 

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności