09.02.2014

FANTASTYCZNE ZWYCIĘSTWO BŁAŻUSIAKA

09.02.2014
 

W fantastycznym stylu Tadeusz Błażusiak wygrał V rundę FIM SuperEnduro World Championship w barcelońskiej hali Palau Sant Jordi i zdobył Grand Prix Hiszpanii z przewagą 14 punktów nad drugim w kolejności, Jonny Walkerem. Trzecie miejsce wywalczył Alfredo Gomez. 
 

Błażusiak wygrał wszystkie trzy finałowe wyścigi i uzyskał przewagę 39pkt. nad drugim w klasyfikacji generalnej, Davidem Knightem, który tym razem był czwarty z 41pkt.
 

Niestety ta runda nie była pomyślna dla Pawła SZymkowskiego, startującego w w Pucharze Świata Juniorów. Uzyskując 18 pkt. uplasował sie na 8 pozycji i tym samym, na chwilę obecną, stracił trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. Zwycięstwo wywalczył Andreas Linusson, uzyskując komplet 40 pkt, na drugim miejsu na podium stanął Giacomo Redondi z 30pkt i z tą samą liczbą pkt, a trzecie miejce zajął Jamie McCanney. Walka o trzecie miejsce w generalce pomiędzy Szymkowskim, a Linusson rozegra się we Francji 22 lutego, gdzie odbędzie się końcowa runda Mistrzostw Świata SuperEnduro oraz Puchar Świata Juniurów. 

 

fot. www.enduro21.com ; FB: FIM SuperEnduro World Championship

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności