22.10.2015

FINAŁOWA RUNDA KAGER TERENOWIEC SUPER RALLY

22.10.2015
 

Finał w Bukownie zgromadził blisko 80 załóg na starcie i wyłonił zwycięzców klasyfikacji końcowej sezonu 2015 - Kager Terenowiec Super Rally w poszczególnych kategoriach. Niewielkie różnice punktowe pomiędzy załogami zapowiadały nie lada emocje podczas V – finałowej rundy Kager Terenowiec Super Rally. Podczas imprezy, której już drugi raz w tym sezonie patronował Pan Burmistrz Mirosław Gajdziszewski, ważyły się tytuły, honorowane atrakcyjnymi nagrodami. Trudna, techniczna trasa w piachach w okolicach rajdowego Bukowna zweryfikowała klasyfikację.
 

Murowanych faworytów nękały przygody i sytuacja w poszczególnych klasach zmieniała się z każdym kolejnym Odcinkiem Testowym. Trasa, przygotowana ciężkim sprzętem już po sobotnich przejazdach, miejscami przypominała krajobraz księżycowy i mocno dawała się we znaki nie tylko załogom, ale także i sprzętowi.
 

Chwile grozy przeżyła załoga w klasie samochodów modyfikowanych powyżej 150 KM, Wojtek Damian i Kuba Guratowski. Bardzo szybki Nissan Patrol, podczas sobotniej rywalizacji, w najniższej części wyrobiska, po kopalni piachu „eksplodował”. W niedzielę niespełna 100 metrów wcześniej kolejna załoga w tej samej klasie, Marcin Żukowski i Przemek Markowski, walczyła z ogniem. Udało się go szybko opanować, ale o dobrym wyniku trzeba było zapomnieć.
 

Quadowcy i kierowcy pojazdów UTV marki Can-Am mieli także dodatkową okazję rywalizować w kategoriach konkursowo - sprawnościowych o wartościowe nagrody dostarczone przez importera marki Can-Am – firmę Taurus Sea Power Sp. z o.o., m.in. kaski, gogle, rękawice firmy Can-Am. Importer wraz z organizatorem Super Rally planuje wprowadzić puchar markowy Can-Am w sezonie 2016, więc przyszły sezon zapowiada się bardzo ciekawie.
 

Rundy Sand Edition w Bukownie nie zabraknie w nadchodzącym sezonie 2016. Sekretarz Miasta Bukowna – Pan Marcin Cockiewicz - sympatyk Super Rally podczas uroczystego wręczenia nagród podkreślał, iż liczy na kolejna rywalizację zawodników w nadchodzącym sezonie 2016.
 

Przed uczestnikami serii jest jeszcze jedno wyzwanie - Kager Terenowiec Super Rally Epilog 2015. Mocne starcie w jednodniowej rywalizacji odbędzie się już 14.11.2015 na nowych, górskich trasach w Gminnie Bukowina Tatrzańska. Odbiory administracyjne i Badania Kontrolne oraz obowiązkowy objazd trasy rozpoczną się w Piątek 13.11.2015 w bazie imprezy – Kotelnica Białczańska / Hotel Bania. W sobotę wieczorem nastąpi wręczenie statuetek dla zwycięzców klasyfikacji końcowej sezonu 2015 - Kager Terenowiec Super Rally w poszczególnych kategoriach.
 

www.super-rally.eu
www.facebook.com/super.rally4x4
 

Podziękowania należą się sponsorom i partnerom imprezy: Kager, 4×4 Terenowiec, Miasto Bukowno, Penrite, TAG Heuer, Manta, iXXL, Ziaja Yego, Inflandia, Tubes International, Hotel Bania – Thermal & Ski, Kotelnica Białczańska, Taurus Sea Power, Can Am, DXseat, oponyquad.pl, KH-Kipper, eopony4x4.pl, Kabanos, Karguii, NSGR.
 

Wypowiedzi po Kager Terenowiec Super Rally w Bukownie:
 

Robert Obroślak z Militarne 4x4 Rally Team:

"Do samego ścigania podeszliśmy bardzo spokojnie z dwóch powodów. Po pierwsze auto przyjechało na rajd wprost z podnośnika w warsztacie (nie mieliśmy ani minuty na testy), a po drugie musieliśmy ukończyć zawody o własnych siłach, zostać sklasyfikowani i obronić 1 miejsce w klasyfikacji łącznej sezonu w klasie Super Sport do 150. To się udało... Do Lublina przyjedzie Puchar Super Rally w klasie Super Sport do 150 za sezon 2015. Dzięki, Andrzej, za wkład pracy, za poświęcony czas po godzinach. Dziękuję również Firmie Gamerc za pomoc i udostępnienie warsztatu.
 

Sam rajd Super Rally, to przedsięwzięcie zorganizowane z dużym rozmachem. Da się zauważyć ogromne zaangażowanie organizatorów i ekip współpracujących. My, zawodnicy, dostaliśmy idealne warunki do ścigania, serwisowania aut i spędzenia czasu w gronie ludzi mających wspólną pasję. Miasteczko rajdowe usytuowane w centrum miasta Bukowno. Na utwardzonych i oświetlonych placach (co jest rzadkością), opieka medyczna, straży pożarnej, catering i niepowtarzalna atmosfera.
 

Same zawody to walka do ostatnich metrów. Były momenty kontrowersyjne, ale naszym zdaniem, wynikały z faktu, że na tym rajdzie decydowały się często wyniki całego sezonu i emocje brały górę nad...
 

Dziękujemy organizatorom za przygotowanie całego cyklu Kager Terenowiec Super Rally, dziękujemy zawodnikom za wspólne ściganie, a wszystkim razem życzymy spotkania w listopadzie w Bukowinie Tatrzańskiej, na Kager Terenowiec Super Rally Epilog."
 

info. prasowa i foto. Łukasz Łazarz

 

 

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności