29.05.2016

GRAHAM JARVIS WYGRYWA XXII EDYCJĘ ERZBERGRODEO

29.05.2016
 

Finałowy wyścig Red Bull Hare Scramble XXII edycji Erzbergrodeo w pięknym stylu wygrał Graham Jarvis! Kilkanaście  minut po starcie wysunął się na prowadzenie i nie oddał go już do samej mety!
 

Na początku wyścigu sytuacja była dosyć dynamiczna i prowadzący kilka razy się zmieniali. W pewnym  momencie na prowadzenie wysunął się także Taddy Błażusiak jednak stracił sporo cennego czasu na jednym z kamienistych podjazdów. Po kilku punktach kontrolnych Jarvis wysunął się z przewagą ponad 20 minut na prowadzenie zostawiając za sobą Gomeza, który nie zdołał go już dogonić.  W ślad za nimi podążał Cody Webb. Sytuacja diametralnie zmieniła się na CP Lazy Noon. Ostatni podjazd bez problemu, prawie jakby szedł na spacer, pokonał Jarvis tym samym przypieczętowując swoje zwycięstwo. Natomiast drugie miejsce na tym podjeździe stracił Gomez objechany przez Webba. Obydwoje kilkakrotnie próbowali pokonać podjazd jednak Webb zrobił to szybciej!
 

Na tym ostatnim podjeździe czwarte miejsce przegrał Błażusiak, który niestety zabawił tam nieco dłużej niż zamierzał i objechany został przez Romana, Younga, Bolta i Boltona! Na szczęście zmieścił się w czterogodzinnym limicie  czasowym i w efekcie znalazł się w szczęśliwej dziewiątce, która pokonała żelazną górę!
 

Całą trasę Jarvis pokonał w 2 godziny i 18 minut, a drugi po nim cody Webb do mety dojechał ponad pół godziny później.
 

Wyniki finałowego Red Bull Hare Scramble 2016:

 1. Graham Jarvis (Husqvarna) 02:18:47
 2. Cody Webb (KTM) +33:07
 3. Alfredo Gomez (KTM) +36:02
 4. Mario Roman (Husqvarna) +58:19
 5. Billy Bolt (KTM) +01:08:46
 6. Wade Young (Sherco) +01:12:28
 7. Paul Bolton (KTM) +01:19:35
 8. Taddy Błażusiak (KTM) +01:23:08
 9. Philipp Scholz (KTM) +01:37:24
   

fot. Erzbergrodeo, Zona Enduro, Red Bull

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności