12.08.2016

HUNGARIAN BAJA: WIECZORNY PROLOG, R-SIX TEAM GOTOWY DO BOJU

12.08.2016
 

Liczący 11 kilometrów prolog otworzył rywalizację w Hungarian Baja – szóstej rundzie Pucharu Świata FIA w cross-country. Jarosław Kazberuk i Robin Szustkowski uzyskali piąty czas pośród samochodów seryjnych i drugi w grupie T2.1. Jak podkreślają jednak obaj zawodnicy, wynik „rozgrzewki” bardzo rzadko ma jakiekolwiek znaczenie.
 

- Organizatorzy wyznaczyli prolog na fragmencie zeszłorocznej trasy, dlatego jechaliśmy w znajomych miejscach. Wystartowaliśmy dość późno, kiedy powoli zaczął zapadać zmrok, ale mimo to pojechaliśmy szybko, równo i przede wszystkim czysto. Jesteśmy gotowi do sobotniego boju – posumował otwarcie rywalizacji Robin Szustkowski.
 

Duet z Forda Raptora uplasował się na piątym miejscu w klasie T2 i o dwa oczka wyżej wśród samochodów seryjnych napędzanych benzyną. Na mecie mechanicy otrzymali zaledwie 20 minut na serwis. Potem kierowcy odprowadzili auto do zamkniętego parku maszyn, skąd odbiorą go dopiero w sobotni poranek.
 

- Trzy razy będziemy pokonywać ten sam, niespełna 150-kilometrow odcinek specjalny. W sobotę jedziemy dwa razy w tym samym kierunku, a w niedzielę w przeciwnym. Taktyka jest prosta. Jutro pierwszy za kierownicę wsiądzie ten, który będzie w lepszej formie. Potemw porze obiadowej zmiana miejsc na drugi odcinek i szybka, równa jazda bez popełniania błędów – streścił plan optimum Jarek Kazberuk.
 

Wszystko wskazuje na to, że Ford Raptor będzie spisywał się jeszcze lepiej niż we Włoszech, bo zespół serwisowy wykonał kolejne prace w kierunku poprawy komfortu jazdy. - Przestawiliśmy trochę parametry samochodu. Inaczej ustawiliśmy zawieszenie i usunęliśmy zbędny element, który odbierał nam moc. Teraz jest wrażenie, że samochód jest mocniejszy i szybszy – mówił Szustkowski.
 

Głównym zadaniem duetu R-Six Team podczas Hungarian Baja będzie uniknięcie błędów. W rajdzie, w którym nawigacja nie jest skomplikowana i nie stanowi wyzwania dla uczestników, każda, nawet najmniejsza strata czasowa jest bardzo trudna do odrobienia.
 

info.prasowa, fot.: R-Six Team

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności