23.05.2015

I i II RUNDA MISTRZOSTW POLSKI i PUCHARU POLSKI ENDURO - NOWY SĄCZ 2015

23.05.2015
 

Jeszcze w sobotę rano w biurze zawodów zgłaszali się ostatni zawodnicy. Po godz. 9 ogłoszono już oficjalną listę startową, na której znalazło się dokładnie 111 zawodników.
 

To bardzo optymistyczny fakt, ponieważ zdarzało się słyszeć opinie, że rajdy enduro to dyscyplina sportu, która nie będzie już budzić zainteresowania. Tymczasem frekwencja zawodników w Nowym Sączu świadczy o czymś zupełnie innym – terenowa przygoda na motocyklu czy ATV nadal ma swoich zwolenników, którzy chcą się ścigać, zdobywać medale i puchary.
 

W momencie, gdy piszemy ten komunikat, uczestnicy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Rajdach Enduro wjeżdżają na nowosądecki Rynek, gdzie odbędzie się odprawa, uroczyste otwarcie zawodów i start honorowy.
 

Niestety pogoda nadal nie sprzyja zawodnikom i kibicom. Nie ma wprawdzie ulewy, ale pada niewielki deszcz, niebo zasnute chmurami nie  zapowiada większych przejaśnień.
 

Jak już informowaliśmy, po uroczystej inauguracji na Rynku w Nowym Sączu, start ostry o godz. 11 z paddoku, który mieści się na parkingu restauracji-hotelu Panorama w Nowym Sączu przy ul. Romanowskiego 6. Trasa to 40-kilometrowa pętla, którą zawodnicy będą przejeżdżać po kilka razy (w zależności od klasy, w której startują). Wytyczono ją wzdłuż Dunajca w przeważającej części między wałami przeciwpowodziowymi. Zapraszamy do kibicowania.
 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności