12.04.2016

I i II RUNDA MP i PP CROSS COUNTRY W KWIDZYNIE

12.04.2016
 

W miniony weekend tj. 9 i 10 kwietnia na terenie toru motocrossowego w Kwidzynie – Bądkach zainaugurowano sezon motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w cross-country. Po łagodnej zimie zawodnicy mieli wreszcie okazję sprawdzić się jak są przygotowani do nowego sezonu. Kwidzyński Klub Motorowy im. Jana Młynarskiego  po raz kolejny pokazał w jaki sposób powinny być organizowane rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w cross country przygotowując trasę o długości 12 km o różnej skali trudności.
 

Mimo że równolegle odbywały się jeszcze inne imprezy motocyklowe niższej rangi to frekwencja na zawodach była bardzo wysoka. W zawodach rywalizowała rekordowa ilość zawodników tj. 149 zawodników w sobotę i 135 w niedzielę.
 

Pogoda (sobota - słonecznie i wietrznie, niedziela - wietrznie i zimno) sprzyjała licznie zgromadzonej publiczności. Riderzy zafundowali kibicom fantastyczne widowisko pomimo, iż zaraz po starcie uraczyli ich tumanami kurzu. Czas przejazdu jednego okrążenia to ponad 14 minut, co świadczy o długości i skali trudności trasy. Weekendowe ściganie zdominował wielokrotny Mistrz Polski w sportach motorowych Łukasz Kurowski chociaż drugiego dnia musiał się „sprężyć” aby w końcówce wyścigu wyprzedzić Sylwestra Jędrzejczyka z KKM Kwidzyn. Paweł Szturomski (Mistrz Polski klasy S-1) nie pozwolił miejscowym zawodnikom Pawłowi Czeszejko-Sochackiemu i Dawidowi Mordasiewiczowi na wygranie w klasie S-1 wygrywając obydwa wyścigi. Klasę Junior wygrał Szymon Barczewski z KM Stare Babice, a w klasie Junior 85 rywalizację wygrał Maciej Krajewski z KM Stare Babice.
 

W nielicznej (5 zawodników) klasie Mistrzostw Polski quad zwyciężył Dawida Kalinowski, a w pozostałych  4 klasach Quad Pucharu Polski wystartowało tylko 10 zawodników.
 

W rywalizacji motocykli Pucharu Polski swoje klasy wygrali

  • Klasa Senior 1 - Patryk Wiśniewski
  • Klasa Senior 2 - Łukasz Suchorowski
  • Klasa Junior - Dawid Kosiński
  • Klasa Master - Piotr Kamiński
     

W klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski zwyciężyli zawodnicy z KM Cross Lublin przed KKM Kwidzyn i RTM Radom.
 

Szczegółowe wyniki na: http://wyniki.motoresults.pl/?t=Cross%20Country&r=2016&REAL=1&lang=pl

info. prasowa i fot. KKM Kwidzyn

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności