03.05.2014

I i II RUNDA PP ENDURO W NOWYM SĄCZU RIDERKI TWARDZIELKI

03.05.2014

Makabryczne warunki…! Super trasa….! To było enduro! Piątka z plusem za poziom zawodów! Tak zawodnicy podsumowali I i II rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Enduro, które zostały rozegrane w miniony weekend w Nowym Sączu.  Było ciężko ale to przecież o to chodziło, walka nie tylko z drugim zawodnikiem ale i z samym sobą! W takich właśnie warunkach walczyły również fantastyczne zawodniczki!

Organizatorem zawodów była „Grupa 4x4” debiutująca w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski Enduro. Grupa 4x4 specjalizuje się w organizacji zawodów i rajdów głównie samochodowych ale dzięki ich doświadczeniu w przeprawach oraz rajdach szybkich typu Baja z łatwością udało im się zorganizować i ułożyć trasę pod zawody Enduro na naprawdę wysokim poziomie.

W zawodach udział wzięło łącznie 86 zawodników (43 MP i 43 PP) ale niestety nie wszyscy zdołali ukończyć zawody. Cała pętla miała około 30 km na której były trzy próby: cross, extreme i enduro. Czas przejazdu okrążenia oscylował pomiędzy 60-65 min. w zależności od klasy. Czas przejazdu wyższy niż zakładany oznaczał nałożenie kary. Trasa: szutr, kamienie, ziemia, która szybko zmieniła się w płynące błoto, głębokie koleiny oraz strome, śliskie zjazdy i podjazdy, tak pokrótce można opisać to z czym borykała się większość uczestników. Kluczowe rolę odegrało tutaj, oprócz umiejętności, przygotowanie sprzętu, a zwłaszcza dobranie odpowiedniego ogumienia! Pierwotne założenia, co do ilości okrążeń ( MP – 6 i 5, PP – 5 i 4) na skutek warunków atmosferycznych, uległy zmodyfikowaniu. Zarówno MP, jaki i PP przejechały o jedno okrążenie mniej zarówno w pierwszym, jak i drugim dniu zawodów.

Na starcie w zawodach stanęło również pięć fantastycznych Pań! Jednak z powodu wysoko postawionej poprzeczki zawody ukończyły cztery z nich. Miejsca na podium zajęły: Patrycja, Karolina i Agnieszka. Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodniczek! Mamy nadzieję na jeszcze wiekszą frekwencję w kolejnych rundach Enduro! Zapraszamy Panie do zgłaszania się i udziału w zawodach!