04.05.2014

I RUNDA MISTRZOSTW POLSKI W MOTOCROSSIE 2014

04.05.2014
 

Pierwsza runda Mistrzostw Polski w Motocrossie za nami (1.05). Zawody rozegrano na zliftingowanym torze w Rosówku pod Szczecinem. Do rywalizacji przystąpili riderzy w klasach MXOpen, MX2, Quad Open i MXC.
 

W samo południe poczet honorowy wciągnął biało-czerwoną flagę, zabrzmiał hymn i po chwili na maszynie startowej pojawili się pierwsi zawodnicy.
 

W klasie MX2 absolutnym dominatorem okazał się Tomek Wysocki (Motosport Team Toruń). Zebrał maksymalną liczbę punktów nie dając żadnych szans swoim rywalom. Znakomicie pojechał Maciej Więckowski (KM Cross Lublin), który w ubiegłym roku uznany został za jednego z najlepszych zawodników sezonu. Rośnie nam niewątpliwie kolejna gwiazda polskiego MX. Trzecim w obydwu przejazdach był Adam Tomiczek (UKS Wiraż Cieszyn). W królewskiej klasie Open zobaczyliśmy z kolei najbardziej wytrawnych graczy polskiego MX: braci Kędzierskich, Mańka, klan Więckowskich, czy Jacka Lonkę. Zabrakło niestety lidera Łukasza Lonki, który kończy rehabilitację po odniesionej kontuzji. Start i holeshot należał do Arka Mańka (Człuchowski Auto Moto Klub Poltarex), który natychmiast zdobył sporą przewagę nad resztą stawki. Wszystko wskazywało na to, że nic i nikt nie odbierze mu zwycięstwa. Niestety... na jednym z zakrętów ten wytrawny zawodnik wyleciał z trasy i dotkliwie się poturbował. Nic poważnego na szczęście się nie stało, ale był to niestety koniec wyścigu dla Arka. W tej sytuacji rozdawać karty zaczęli bracia Kędzierscy, Wysocki, Pacyga i Maciek Więckowski. Ostatecznie zwycięstwo w generalce przypadło Karolowi Kędzierskiemu (KM Cross Lublin), drugi był jego brat Łukasz (KM Cross Lublin), a trzeci Tomasz Pacyga (MTR Osielec). Ale walka toczyła się i na dalszych pozycjach, bowiem na wagę złota jest każdy punkt, zwłaszcza że liczą się one w klasyfikacji klubowej.
 

W tym roku pretendentami do tytułu, a jednocześnie największymi rywalami są CAMK Poltarex i KM Cross Lublin.Kolejne zawody MP MX już za tydzień (10/11.05.) w Dębskiej Woli. Zawodnicy wystartują w klasach: MX65, MX85, MX2 Junior, MX Masters, MX-Quad Open.
 

MX Quad Open:

 1. Kacper Kamiński (SKM Szarak Sochaczew) 100 pkt.
 2. Roman Gazda (Motoklub Oborniki) 82 pkt.
 3. Gabor Zienkiewicz ( WKM Wschowa) 76 pkt.
   

MX Open:

 1. Karol Kędzierski (KM Cross Lublin) 90 pkt.
 2. Łukasz Kędzierski (KM Cross Lublin) 88 pkt.
 3. Tomasz Pacyka (MTR Osielec) 75 pkt.
   

MX2:

 1. Tomasz Wysocki (Motosport Castrol Team Toruń) 100 pkt.
 2. Maciej Więckowski (KM Cross Lublin) 88 pkt.
 3. Adam Tomiczek (UKS Wiraż Cieszyn) 80 pkt.
   

Szczegółowe wyniki na: http://wyniki.motoresults.pl/?idzawody=1604&g=1&lang=pl

fot. X-cross

 

 

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności