31.03.2015

I RUNDA MISTRZOSTW STREFY POLSKI POŁUDNIOWEJ W MOTOCROSSIE

31.03.2015

W minioną sobotę w Dąbrowie Górniczej odbyły się po raz pierwszy zawody motocrossowe czyli Mistrzostwa Strefy Polski Południowej w Motocrossie. Riderzy spragnieni wyścigów licznie przybyli na tor motocrossowy do Dąbrowy. Na starcie stanęło ponad 150 zawodników. Zawody rozegrane zostały w następujących klasach: MX65, MX 85, MX 1C, MX2 C, MX Masters, MX 2 Junior, MX 1 Open, MX 2 Open. Zawody uświetnił start ładniejszej klasy czyli MX Kobiet.

Pogoda niestety nie rozpieszczała ale na szczęście pomimo przeszywającego zimna nastroje zawodnikom dopisywały, a wola walki rozgrzewała wszystkich śmiałków, którzy dzielnie walczyli do ostatnich metrów. Zawody były również okazją do wyrobienia licencji, zatem po sobotnich rozgrywkach grono zawodników powiększyło się o kolejnych licencjonowanych Riderów.

W klasie MX65 był tylko jeden startujący, najmłodszy z zawodników Piotr Świercz, który zgarnął komplet punktów!

W klasie MX85  na miejscu 3. uplasował się Wiktor Małecki z KM Cross Lublin, na miejscu 2. Filip Bukowicz z Gdańskiego Automobilklubu, a 1. czas wykręcił Dariusz Rapacz reprezentantujący MTR Osielec.

Zawody uświetniły swoją obecnością nasze kochane błotka.  W kategorii Kobiet na miejscu 3. (w pierwszym wyścigu druga, a w drugim trzecia) reprezentantka Automobilklubu Gorzowskiego Dominika Orlik. Na miejscu 2. uplasowała się reprezentantka MTR Osielec Wanessa Rapacz , natomiast 1. pozycję wywalczyła reprezentantka Klubu Motorowego TNT Maria Staniak, która zwyciężyła w obydwu wyścigach.

W klasie MX 2 Junior na miejscu 3. uplasował się reprezentantujący OKM Ostrów Wielkopolski Nikolas Dal Canton, 2. czas wykręcił, a zarazem zwyciężył w drugim wyścigu reprezentantujący MTR Osielec Karol Sado, 1. miejsce natomiast wywalczył reprezentant KTM Novi Korona Kielce Maciej Giemza, intensywnie trenujący przed Mistrzostwami Europy, które ruszają już 11 kwietnia we Włoszech.

W klasie MX2 C najliczniejszej ze wszystkich klas było 31 startujących. Miejsce 3. zajął Tomasz Banaszek reprezentant Pro Racing Teamu, na 2. pozycji uplasował się reprezentant Automobilklubu Gorzowskiego Paweł Adamczyk, a na miejscu 1. zwycięzca obydwu wyścigów Sebastian Dąbrowski reprezentujący LSM BRY-TECH RACING Lubin.

W klasie MX1 C na 3. pozycji uplasował się Marcin Wesołowski, reprezentantujący ŚTM MOTO-MAX, 2. miejsce zajął Radosław Oscypowicz z Klubu Motocrossowego Nysa. Zwycięzcą w kategorii MX1 C był Patryk Dziasek, reprezentujący także Klub Motocrossowy Nysa, który w obydwu wyścigach był bezkonkurencyjny.

W kategorii Amatorów 3. miejsce zajął Karol Jakubowski, miejsce 2. zajął Mateusz Golan, a 1. pozycję wpracował Szymok Turek.

W klasie Masters 3. lokatę wypracował  Dariusz Strzelecki reprezentantujący Motosport Castrol Team Toruń, miejsce 2. zajął  Sebastian Gryga z GKM Mysłowice. Zwycięzcą w kategorii Masters był Janusz Śpiewok, zwycięzca obydwu  wyścigów.

W kategorii MX2 Open na miejscu 3. uplasował się reprezentant Automobilklubu Głogów Paweł Szturomski, na 2. Człuchowskiego Automobilklubu Sebastian Witkowski. Natomiast 1. miejsce w klasie MX2 Open wywalczył reprezentant KM Cross Lublin Maciej Więckowski. Maciek zgarnął również nagrodę specjalną w wysokości 500 zł.

W kategorii MX 1 Open  na miejscu 3. był reprezentant KM MX Moto Racing Jakub Galiński,   2.  czas wykręcił reprezentant WKM Wschowa Bartosz Dorosz.  Zwycięzcą kategorii MX1 Open, absolutnie bezkonkurencyjny był reprezentant MTR Osielec Tomasz Pacyga.

Zapytaliśmy się Dyrektora zawodów Andrzeja Andrzejaka, co sądzi o pierwszych zawodach rozegranych na torze w Dąbrowie Górniczej? – „Uważam, ze impreza była na pewno udana, jest to nowość w tym miejscu, na pewno przeogromne perspektywy i potencjał stoi przed tym miejscem, to jest duży obszar i można tu robić  bardzo dużo fajnych imprez nie tylko motocrossowych. Są tu dwa tory MotoCrossowe: twardy i miękki, tor do SuperEnduro, Cross Country, jest także tor dla quadów… dlatego myślę, że to jest na pewno rozwojowe miejsce. Oczywiście wymaga to większej ilości ludzi, bo błędy, które dzisiaj miały miejsce wynikały z tego, że troszeczkę za mało osób było zaangażowanych w organizację zawodów ale sądzę, że jest to tylko kwestia czasu i dopracowania pewnych kwestii. Myślę, że następne zawody rozegrane w tym miejscu będą jeszcze lepsze”.