28.05.2014

II RUNDA PUCHARU POLSKI POŁUDNIOWEJ W BISKUPICACH

28.05.2014

W minioną niedzielę na torze Jura Park Biskupice byliśmy świadkami kolejnej II rundy Pucharu Polski Południowej, której organizatorem był MKM Tryb z Częstochowy. W zawodach zmierzyli się licencjonowani zawodnicy, jak i amatorzy próbujący dorównać najlepszym.

Wszyscy zawodnicy podkreślali wysoki poziom zawodów i trudny technicznie tor z którym przyszło im się zmierzyć. Teren w Biskupicach to naprawdę nie lada wyzwanie nawet dla największych wyjadaczy. Piaszczyste podłoże, strome, długie podjazdy i zjazdy, kręte piaszczyste odcinki oraz leśne przesmyki, "ulubiona tarka" i inne urozmaicenia nadawały smaczku całej trasie. Zróżnicowany teren wymagał sporej kondycji od zawodników, a wysokie temperatury nie pomagały riderom w osiągnięciu zamierzonych celów.

Sebastian Krywult #99 (BKM Bielsko-Biała), który przez większość okrążeń był na czele stawki, na skutek upadku ustąpił pierwszego miejsca Mariuszowi Kubatowi #897 (MKS Tryb Częstochowa), reprezentantowi gospodarzy. Trzecie miejsce w klasie zajął Tomasz Drożdż #754 również przedstawiciel MKS Tryb Częstochowa.

Niestety nie obyło się bez przykrych wypadków. Na skutek zderzenia z drzewem, które nie chciało ustąpić pierwszeństwa, dwóch zawodników zostało odwiezionych do szpitala.   Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! Na skutek tych incydentów nastapiła przerwa w zawodach i start klasy Quad został przesunięty o ponad godzinę.

W Klasie Quad 2K czołówka stawki została uformowana już od samego początku wyścigu i w takim samym składzie zakończyła zawody: jako pierwszy wyścig ukończył Mateusz Wojnowski #144 (ATV Racing Team Kielce), drugie miejsce zajął Mateusz Pala #969 , a trzecie miejsce na podium wywalczył Arkadiusz "Hanys" Boronowski #510 (CKM Cieszyn).

Kolejna III runda Pucharu Polski Południowej w Cross-Country już 01 czerwca i rozegrana zostanie w Kielcach.