06.10.2015

III EDYCJA POLAND TROPHY 4x4 TERENOWIEC EXTREME - CZYLI ROLLERCOASTER W WALIMIU

06.10.2015
 

Ostatnia edycja PT4x4TE odbyła się 25 i 26 września 2015r. w znanym już wszystkim zawodnikom, lubiącym ostrą techniczną jazdę – Walimiu. Do serca Gór Sowich zjechało 40 doborowych załóg z całej Polski, była mocna „ściana wschodnia”, Warmia, Mazury, Śląsk, Mazowsze, Kraków, Gdańsk, Rzeszów, Łódź, Wielkopolska i oczywiście mocna reprezentacja z Dolnego Śląska, czyli praktycznie wszyscy.
 

W piątek w biurze rajdu pełny młyn, załogi rejestrują się, odprawiają i przygotowują się do startu. O 14.00 odprawa dla klasy ADV i NOL, CHL startuje dopiero w sobotę, a i tak na bazie rajdu kręci się już większość zawodników z CHL. Wyjaśnienie zasad i omówienie elektronicznego pomiaru czasu i jesteśmy gotowi, lecimy na start prologu, krótka pętelka na około 1minutę i mamy ustaloną kolejność startów do etapu nocnego. Oficjalny start o 18.00 z Centrum Walimia przeuroczego i malowniczego miasteczka owianego tajemniczymi historiami II Wojny Światowej. Załogi startują co 3 minuty i już po półtorej godzinie wszyscy walczą na OS-ach.
 

Klasa NO LIMIT
 

Pierwszy OS zlokalizowany jest w Walimiu. „Tereza” nabrała tym razem nieco innego wymiaru. Trawers w dwie strony, o długości ok. 450 m z mnóstwem krzaków do pokonania i kilkoma niespodziankami.
 

Drugi OS to prawie 400 m Hałdy, a właściwie to dwóch hałd. Pierwsza to „ulubiony” przez wszystkich zawodników trawers, a druga to strome zjazdu i podjazdy.
 

Ostatnie dwa OS-y rozegrane zostaną na Torze Off Road w Dzikowcu. I tu mamy kwintesencję Gór Sowich. Mnóstwo dołków, stromych zjazdów i podjazdów po skałkach. I oczywiście mega trawers nieopodal jaskini.
 

Klasa ADV

Pierwszy OS to niecały kilometr górskiego strumyka z drzewkami, kamieniami, wąwozami i mnóstwem błotka.
 

Drugi OS to delikatne trawersy i slalom pomiędzy drzewkami, wprowadzający w klimat górskich tras.
 

OS-y 3 i 4 to ponad dwa kilometry technicznego terenu. Zjazdy, podjazdy, trochę krzaków i mnóstwo większych i mniejszych trawersów, rowy i powalone konary.
 

Zaczynają się pierwsze rolki i dachy tak jak na porządnej karuzeli, w nocy w klasie ADV 7 boków i dachów – niezły wynik, a w NOL-uprzepiękny dach „Misia” i pierwszy w życiu bok Janka Ciemnego ;-)). Około 24.00 na bazie zaczynają pojawiać się pierwsze załogi, a ostatnie zjeżdżają około 3.00.
 

Sobota rano - wywieszamy wyniki i ciśnienie rośnie na maxa, okazuje się, że różnice w czasach są minutowe, więc wszyscy przygotowują się na mega walkę. Odprawa dla klasy CHL i o 10.00 startujemy do etapu dziennego, na klasę CHL czeka 5 OS-ów.
 

Klasa CHL
 

Tu na dobry początek OS, który do niedawna w poprzednich edycjach jechała klasa No Limit J jednak po drobnych zmianach zagwarantowaliśmy CHL dużo dobrej zabawy. Stromy zjazd do strumyczka z mnóstwem kamieni do pokonania, błotkiem i wyjazdem po delikatnym trawersie.
 

Drugi OS to obrzeża pokopalnianej Hałdy z wjazdem na jeden ze szczytów i stromym zjazdem.
 

Trzeci to dawny kamieniołom z czerwoną glinką, którą zapamiętacie na długo. Zjazdy, podjazdy i slalom pomiędzy wielkimi głazami w dawnym wyrobisku.
 

Dwa ostatnie OS-y odbyły się na Torze Off Road w Dzikowcu. I tu mnóstwo dołków, zjazdów i podjazdów. Trochę kamieni i skałek. Z na zakończenie długi, lecz nie za mocny trawers pomiędzy drzewami.
 

W sobotę około 11.30 wszystkie załogi są na trasach i znowu walka na maxa i pierwsze rolki, zaczynają pojawiać się awarie, sprzęt odmawia posłuszeństwaniektórym załogom, ale duch walki jest wielki. Naprawiają się i wracają do rywalizacji i tak do wieczora…ostatnia załoga melduje się na bazie około 20.00. Wszyscy zjechali bezpiecznie, liczymy wyniki i o 21.30 zaczynamy oficjalne podsumowanie. Wraz z głównym partnerem tytularnym Krakowską firmą 4x4 Terenowiec Sp zo.o.wręczamy puchary i nagrody zwycięzcom w poszczególnych klasach. Atmosfera niesamowita pełna emocji i przyjaźni, bawimy się na bankiecie do wczesnych godzin porannych. Ten kto nie uczestniczył w unikatowym wydarzeniu jakim jest Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme, niech żałuje  - to była rewelacyjna edycja ;-)) Zapraszamy na „Integrację”, na podsumowanie sezonu 2015, podczas którego nastąpi wręczenie pucharów i nagród w ramach klasyfikacji generalnej PT4x4TE oraz PMH6 już 21 listopada na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej.
 

info. prasowe: Maciek Rachtan

fot. Sylwia Klimowicz

 

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności