10.09.2013

III KOCIEWSKI RAJD ENDURO

10.09.2013
 

III Kociewski Rajd Enduro, a mój pierwszy…. Wiele słyszałam o poprzednich edycjach tego rajdu i tym razem postanowiłam się sama przekonać „co w trawie piszczy”. Start sobota, około 9. Na starcie ryczy 280 maszyn, w większości motocykle. Jest też sporo ATV. Trasa ma około 90 km - tak zaczyna się relacja Oli Trzaskowskiej "świeżo upieczonej" enduromaniaczki.
 

A dalej było tak: Roadbook wydrukowany na kartkach A4 nie jest może najporęczniejszy do nawigowania, ale dajemy radę. Na trasie czekają na nas 3 Osy (odcinki specjalne) i 4 PKP (punkty kontroli przejazdu). Zatem pieczątek trzeba zebrać sporo. Trasa ciekawa i bardzo urozmaicona. Na Oesach jest NAPRAWDĘ CO ROBIĆ. Zdradliwa pięciokilometrowa rzeczka daje wszystkim popalić. Łatwo się tu wkleić i „zostać na dłużej” albo zalać sprzęt „na amen”. Trzeba mocno główkować, którędy jechać, żeby się nie utopić, a wąwóz którym płynie rzeczka jest bardzo wąski. Utrudnieniem jest też duża ilość porozrzucanych wszędzie kłód i kamieni. Często ich nie widać…. Na piaskarni też sporo niespodzianek – krótkie, choć strome podjazdy i zjazdy, z czyhającym na dole grząskim błotem. Dużo ciasnych zakrętów.
 

Próba cross jest chyba najłatwiejszym z OSów – to w sumie taki odpoczynek, po dość męczącej walce z błotem. Na koniec OS pokazowy, coś na kształt super enduro. Dla specjalistów od tej dyscypliny, to pewnie przysłowiowa bułka z masłem, ale dla całej reszty, mniej obeznanej z kłodami, oponami, betonowymi kręgami to emocjonujący kawałek i to cały pod czujnym okiem publiczności.
 

Poziom trudności trasy najlepiej chyba oddaje fakt, że rajd skończyło 69 osób, na 280 startujących :-) Warto było pojechać, to świetne doświadczenie. Cieszę się, że dojechałam, zebrałam wszystkie pieczątki, pokonałam OSy, siebie, błoto, kłody i inne wyzwania z trasy. Wynik całkiem dobry, choć tak naprawdę to sprawa drugorzędna. Najważniejsza była radość z jazdy i doborowe towarzystwo, taki trochę „dream team”, z którym miałam okazję pokonać dużą część trasy: Globtdm Maciej Szczepkowski, Andrzej Goleń - dzięki wielkie za fajną jazdę. Marcin Spirowski– dzięki Tobie pokonałam OS-a super enduro i to bez większych problemów. Pojechałeś przede mną, a ja nie miałam czasu na myślenie, rozbieranie przeszkód na czynniki pierwsze i filozofowanie „czy się da, czy się nie da”. Po prostu ruszyłam za Tobą i jechałam. Zadziałało :-)
 

Poniżej link do filmu nakręconego przez organizatorów– oddaje całokształt imprezy. Dla wahających się – polecam próbę sił w przyszłym roku.
 


Rajd odbył się 07 września 2013, a organizatorem była Obywatelska Inicjatywa Offroadowa. Zapraszamy już teraz na kolejną edycję.
 

Wyniki III edycji Kociewskiego Rajdu Enduro - Świecie 2013

Klasa Motocykl:
I miejsce- Marcin Spirowski -Sherco 300i-czas przejazdu 3 OS-u-4m 23 sek
II miejsce-Grzegorz Sowa-KTM 450 EXC-czas przejazdu 3 OS-u-5m 19 sek
III miejsce-Marcin Szukalski-KTM 450 EXC-czas przejazdu 3 OS-u-5m 20 sek

1 kobieta na mecie w klasie motocykl:
Aleksandra Trzaskowska - Sherco 300i - czas przejazdu 3 OS-u-8m 39 sek
 

Klasa ATV:
I miejsce - Łukasz Drożyński - Kawasaki 750-czas przejazdu 3 OS-u-5m 40 sek
II miejsce - Piotr Cichoński - Kawasaki Praire - czas przejazdu 3 OS-u 5m 42 sek
III miejsce - Marcin Matuszewski - Can Am - czas przejazdu 3 OS-u 5m 50 sek

1 kobieta na mecie w klasie ATV:
Kinga Nowaczyk - Can Am - czas przejazdu 3 OS-u 9m 18 sek
 

Specjalna nagroda za postawę FAIR PLAY
Dariusz Wojciechowski - Yamaha Grizzly PGN 882X
 

Dziękujemy Oli Trzaskowskiej za relację i gratulujemy ukończenia rajdu. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia relacja naszej riderki ze świata Enduro.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności