24.09.2013

III RUNDA ESCAPE LOVELLS TRIAL 4X4 2013

24.09.2013
 

Kolejna III runda ESCAPE LOVELLS TRIAL 4X4 odbyła się w miniony weekend 21 września w kamieniołomie Prędziszów w Częstochowie. Zawody zorganizowała grupa Trawers4x4 i Stowarzyszenie Miasto Sportu oraz Logart Centrum Edukacji (Tomasz Szwedo).
 

Na tym dziewiczym terenie zawody rozegrane zostały się po raz pierwszy ale na pewno nie ostatni zwłaszcza, iż sporo jeszcze hektarów pozostało do objechania. A co najważniejsze tym razem organizatorzy postawili poprzeczkę naprawdę wysoko! Teren wymagający i trudny technicznie, liczne trawersy, mnóstwo drzew i kamieni, jako przeszkód terenowych, a przy tym ciasno ustawione bramki. Przejechanie sekcji w określonym czasie i z jak najmniejszą liczbą punktów karnych wymagało nie lada umiejętności od zawodników.  Ciekawe, co też następnym razem przygotują organizatorzy.  
 

Należy podkreślić, iż  podczas otwarcia zawodów powitał wszystkich uczestników Prezydent Miasta Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, który objął patronat honorowy nad zawodami. Swoją obecnością zaszczycił również wszystkich właściciel tego wspaniałego terenu. Cieszymy się, że można jeszcze liczyć na przychylność takich ludzi oraz najwyższych władz miasta.
 

W zawodach w sumie wzięło udział 26 załóg w czterech klasach: czarnej, czerwonej, niebieskiej i zielonej – turystyk, w której to startowały samochody seryjne nie modyfikowane.   Zawodnicy rozpoczęli równocześnie na wszystkich sekcjach. Tak, jak w każdej rundzie sekcji było osiem, a na każdej sekcji osiem bramek dla każdej z klas. Sekcji nie trzeba było objeżdżać po kolei, można było zaliczać je w dowolnej kolejności.
 

Najbardziej zacięta walka rozegrała się jak zwykle w Klasie czarnej, w której to do rywalizacji stanęły cztery teamy. Tutaj już nie było miękkiej gry. Poziom trudności był na tyle wysoki, że pokonywanie kolejnych przeszkód niosło ze sobą ryzyko wypadku. Żadnej załodze nie udało się jednak pokonać bezbłędnie trasy, a to świadczy tylko o tym, jak wysoko została postawiona poprzeczka przez organizatorów.  Starzy wyjadacze popełniali przedszkolne błędy, a najbardziej efektowna, nie mylić z efektywna była walka załogi Mud Warrior 4x4 w składzie Darek Walczuch i  Arkadiusz Boronowski.  Gdyby sędziowie oceniali przejazd za styl i fantazję, to na pewno wygraliby zawody. Jednak na ostatniej sekcji awaria uniemożliwiła dokończenie zawodów i w efekcie zajęli czwarte miejsce.  Ostatecznie z lekkością i w doskonałym stylu wygrała załoga Tomasz Wojcik i Karol Matysek. Na drugiej pozycji uplasowali się Dawid Chochół i Mateusz Pudło jadący SAMem, a trzecie miejsce zajęli Marek Pucharski i Michał Nowak.
 

W innych klasach walka również była zacięta. W Klasie zielonej pierwsze miejsce zajął team Zbigniew Kosecki i Aleksander Gniewek, drugie ten sam Team ale w odwrotnej kolejności i trzecie Artur Jaśkiewicz i Krzysztof Bednarczyk. W Klasie niebieskiej największą perfekcją wykazała się ekipa Mariusz Wiatr i Krzysztof Mikonowicz jadący Suzuki Samurajem. Tą samą ilość punktów ale gorszy czas przejazdów uzyskała załoga Tomasz Karczewski i Krzysztof Migas, którzy zajęli drugie miejsce. Na trzeciej pozycji natomiast uplasowali się Marcin Krzyśko i Mirek Schabowski.
 

A w Klasie czerwonej górowała załoga mieszana Ireneusz Kuras i Sylwia Zachara, na drugiej pozycji zawody ukończyli Tomasz Lamch i Daniel Gawron, a trzecie miejsce zajęli Grzegorz Zachara i Aleksandra Zachara.
 

Tradycyjnie o godzinie 14.00 główno dowodzący Tomek Szwedo ogłosił przerwę na posiłek. Jak zwykle był to ukłon w stronę sędziów, którzy w skupieniu obserwowali każdy ruch i posunięcie poszczególnych załóg, wytrwale od godziny 10tej rano do 18stej, kiedy to zakończyła się rywalizacja. Potem było już tylko podliczanie wyników, wręczanie pucharów, a przy tym przednia zabawa!  
 

Organizatorów należy pochwalić za organizację. Sekcje były perfekcyjnie przygotowane, mnóstwo sędziów na poszczególnych odcinkach,  którzy nie tylko oceniali wyczyny zawodników ale również służyli pomocą. A przy tym doskonała atmosfera i to bez ciśnienia i bez zbytniej napinki, jak zawsze zresztą. Zatem czekamy na kolejną, ostatnią już rundę kończącą sezon 2013, która odbędzie się 19 października 2013 w Kamieniołomie Wysoka. Coś czuję, że tam poprzeczka będzie jeszcze bardziej podniesiona… Zapraszamy!
 

Szczegółowe wyniki z zawodów można zobaczyć w galerii poniżej.

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności