26.08.2013

III RUNDA MISTRZOSTW EUROPY ENDURO W CZECHACH

Termin: 24 sierpnia - 25 sierpnia 2013

Miejsce: Uhlířské Janovice

W ubiegły weekend w Czechach rozgrywana była III Runda Mistrzostw Europy w Enduro. Na starcie stanęło blisko dwustu zawodników. Wśród nich oczywiście nasi rodacy! Polskę reprezentowali: Paweł Szymkowski (Klasa Junior E2), Rafał Bracik (KlasaJunior E1), Adam Tomiczek (Klasa Junior Und), Maciej Giemza (Klasa Junior Und), Błażej Gazda (Klasa Senior E2), Damian Magierowski (Klasa Junior Und) oraz Jakub Kucharski (Klasa Junior Und).

15°3'10.468"E

Pierwszy dzień zawodów okazał się szczęśliwy dla Pawła Szymkowskiego, który uplasował się na 1. pozycji  w Klasie Junior E2. Na drugim miejscu był  Portugalczyk Ventura DIEGO, a na 3. Włoch Conforti GUIDO . Równocześnie w generalce Szymkowski zajął 11. pozycję z czasem 00:50:19.3 i stratą 42 sekund do prowadzącego w włoskiego zawodnika Maurizo Micheluz (Włosi prowadzą na pierwszych sześciu pozycjach).

W Klasie Junior Und 20 prowadzi Włoch  PELLEGRINELLI Nicolas, natomiast Adam Tomiczek na miejscu 2., Maciej Giemza na 7., Jakub Kucharski na 10. pozycji, a Damian Magierowski na 17. miejscu.

W Klasie Senior E2 Błażej Gazda zajął miejsce 20., a w Klasie Junior E1 Rafał Bracik uplasował się na miejscu 15.

W drugi dzień zawodów gdy zawodnicy mieli do pokonania ciężkie, trudne technicznie próby enduro, Paweł Szymkowski niestety zaliczył upadek i dlatego też zakończył wyścig na miejscu 6. z czasem  51:07.85 i stratą 40 sekund do Diogo VENTURY, który zajął 1. miejsce.  Ostatecznie po dwóch dniach zmagań Szymkowski stanął na trzecim miejscu na podium! W generalnej klasyfikacji sezonu Mistrzostw Europy w Enduro, Szymkowski wciąż znajduje się na miejscu 2. Gratulujemy!

W Klasie Junior Under 20 w drugi dzień zawodów kolejne miejsca zajęli: Jakub Kucharski 13. z czasem 54:51.94, Maciej Giemza 16. z czasem 55:34.58, Damian Magierowski 17. (55:51.29) . Rafał Bracik w Klasie Junior E1 w niedzielę zajął miejsce 14., Błażej Gazda niestety nie ukończył zawodów. Natomiast Adam Tomiczek w Klasie Junior Und 20 zajął 4. pozycję z czasem 51:41.16 i stratą 1:08:90 do prowadzącego Włocha PELLEGRINELLI; Łącznie po dwóch dniach zawodów  Tomiczek również stanął na trzecim miejscu na podium, gratulujemy!

Ostatnia runda Mistrzostw Europy w Enduro zostanie rozegrana w Portugalii w miejscowości Ourem Fatima  w dniach 18-20.10.2013.