30.06.2014

III RUNDA MISTRZOSTW EUROPY W ENDURO

30.06.2014

Przez dwa dni weekendu w dniach 28/29 czerwca w Casanoca di Staffora we Włoszech rozgrywała się kolejna III runda Mistrzostw Europy w Enduro. Organizatorzy przygotowali dla uczestników włoskiej eliminacji w enduro trasę o długości 50 km z 3-próbami. Próba extreme została wytyczona na górskiej rzece, z kaskadą, śliskimi kamieniami i stromym podjazdem. Próba crossowa została zlokalizowana na mocno nachylonej łące. Najdłuższa próba enduro, to przejazd po lesie.

Drugi dzień zawodów wygrał włoski Rider Maurizio Micheluz (E1). Zwycięzca pierwszego dnia zawodów Brytyjczyk Tom Sagar stracił sporo cennych minut na skutek upadku na próbie Enduro test, co spowodowało spadek na 4. miejsce. Drugi z generalce był młody zawodnik z klasy Junior U20 Freeman Brat, a trzecie miejsce zajął Cerutti Jacopo (SE3).

Na starcie nie zabrakło oczywiście czołowych polskich zawodników.

Pierwszy dzień zakończył się zwycięstwem Pawła Szymkowskiego w klasie Junior E2/E3 (w generalnej klasyfikacji zajął 9. miejsce) oraz świetną 1. lokatą Tomiczka w Junior U20 i 11. w generalce. Natomiast Maciej Giemza zajął 10. miejsce w tej samej klasie i 40. w generalnej, a Jakub Kucharski 7. miejsce w klasie Junior E1 i 46. w generalce.

Niedziela zakończyła się świetną w generalce szóstą lokatą Adama Tomiczka (JU20), a zarazem drugim czasem w swojej klasie. Paweł Szymkowski uplasował się na 3. miejscu w klasie E2/E3, co dało  mu 13. miejsce w generalnej klasyfikacji. Natomiast Maciek Giemza drugi dzień zawodów zakończył na 10. miejscu w klasie JU20 i 28. w generalce. Jakub Kucharski wykręcił w drugi dzień zawodów 6. czas w klasie JE1 i 39. w generalnej klasyfikacji zawodów.

Ostatnia runda Mistrzostw Europy w Enduro dopiero 6/7 września, a rozegrana zostanie w Czechach.