15.03.2013

ITALIAN BAJA 2013 - DZIEŃ PIERWSZY PROLOG

15.03.2013

Tak, jak się tego spodziewaliśmy Polacy na piątkowym Prologu dali z siebie wszystko. Krzysztof Hołowczyc z pilotem Adamem Schulzem z czasem 6’27 uplasowali się na pierwszej pozycji. Oznacza to, że po wypadku na Dakarze Krzysztof Hołowczyc wrócił już do formy. Adam Małysz i Rafał Marton również uzyskali świetny czas i zajęli piątą pozycję z czasem 6’46. O 16 sekund gorzej od Hołowczyca wypadł Mirosław Zapletal z Maćkiem Martonem (synem Rafała Martona). Pozostali nasi reprezentanci zajęli: 12 miejsce Piotr Beaupre i Jacek Lisicki oraz 25 miejsce Martin Kaczmarski i Bartek Boba.

Prolog był dość krótki, gdyż tylko 7,75 km przy czym bardzo urozmaicony były  i zdradliwe zakręty i jak na Baje przystało sporo wody.

Również w rozgrywkach federacji FIM dobrze się działo. W klasyfikacji Mistrzostw Europy Łukasz Łaskawiec zajął drugą pozycję wygrywając jednocześnie w klasie Q2 z czasem 7’13 ze stratą 58 sekund do prowadzącego Simone Toro. Pozostali nasi quadowccy zajęli miejsca: K. Wiśniewski szóste, P. Serbista siódme., T. Wiśniewski dziewiate. Artur Błański jadący na motocyklu w klasie motocykli jest trzeci. Natomiast w Pucharze Świata nasz reprezentant Z. Zych zajął w klasie quad trzecie miejsce.