16.03.2013

ITALIAN BAJA 2013 - SOBOTNIA ROZGRYWKA

16.03.2013
 

Sobotni etap składał się z trzech pętli, a każda z nich to dwa Osy o dŁugości 38,26 km i 28,43 km. Pierwsza piątka z prologu mogła wybrać pozycje startowe i otwieranie trasy przypadlo Adamowi Małyszowi! Poradził sobie doskonale, po dzisiejszym etapie znajduje się na czwartej pozycji! Hołowczycowi poszło nieco gorzej niż w piątek i z pozycji lidera trafił na drugą pozycję ze stratą 33 sekund do prowadzącego Varela. Piotr Beaupre był czternasty, natomiast Martin Kaczmarski na skutek awarii prawdopodobnie skrzyni biegów spadł na 39 pozycję. Podobne problemy miał Maciej Marton jadący z Mirkiem Zapletal, niestety musili się wycofać.
 

Sukcesem zakończył się sobotni etap dla Łukasza Łaskawca, gdzie w generalce wyprzedził swojego rywala Toro o 30 sekund i obecnie w klasie quadów zajmuje pierwsze miejsce. Kamil Wiśniewski po dzisiejszym etapie jest trzeci, Piotr Serbista piąty, Tadeusz Wisniewski szósty. Zbigniew Zych w Pucharze Świata drugi. Nasz motocyklista Artur Błański doskonale sobie radzi i jest trzeci.
 

W niedzielnym etapie zawodnicy pojadą w odwrotnym kierunku i będą mieli do pokonania dwie pętle czyli cztery OS-y - samochody, a trzy pętle i sześć OS-ów - quady i motocykle.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności