09.07.2015

ITALIAN BAJA: ADRIAN BERNAT DRUGI W PUCHARZE ŚWIATA FIM

09.07.2015
 

Kierowca z Makoszyna pod Kielcami osiągnął życiowy wynik podczas rajdu Italian Baja rozgrywanego we włoskim Pordenone.
 

Trzej zawodnicy reprezentujący Bernat Sport Super Rally włoskie starcie rozpoczęli w piątek, startem honorowym w centrum Pordenone. Po nim rozegrano Prolog, który ustawiał stawkę do sobotniej rywalizacji.
 

Na pierwszym oesie w sobotę, awaria KTM-a 525 wykluczyła z rywalizacji Jarosława Kalinowskiego, który plasował się w czołówce. Polak stale mieszkający w Szwecji przegrał walkę z elektroniką i  wycofał się z imprezy.  Młodszy z braci Bernat – Arkadiusz, dotychczasowy lider klasyfikacji Mistrzostw Europy FIM (ubiegłoroczny Mistrz Europy) już na samym początku uszkodził zębatkę i nie ukończył odcinka. Po wymianie pękniętego elementu, wrócił na trasę ale z dodatkową godzinną karą za nieukończenie oesu co przekreślało szanse na uzyskanie dobrego wyniku.  
 

Adrian Bernat, który na Prologu stracił półtorej minuty (skrzywił zębatkę ale uporał się z awarią) regularnie w dobrym tempie, zaliczał kolejne odcinki specjalne, plasując się w gronie faworytów. Kierowca żółtoniebieskiego Can-Am-a DS450 może też mówić o sporym szczęściu. Po bardzo szybkim wjeździe do rzeki, przewrócił się na bok ale zarówno jemu jaki i sprzętowi nic się nie stało.
 

„Miałem sporo szczęścia! Jeszcze zanim wylądowałem w wodzie obok quada to tylko marzyłem aby woda nie dostała się do jednostki napędowej. Udało się i po chwili wróciłem do normalnego rytmu jazdy.”- opowiadał na mecie Adrian Bernat
 

Po trzech dniach rywalizacji na kamienistych trasach Italian Baja Polak zajął drugie miejsce osiągając najlepszy wynik w dotychczasowej karierze quadowca.
 

„Jestem bardzo szczęśliwy z osiągniętego wyniku! Nie spodziewałem się, że będę tak wysoko! Do samego końca jechałem maksymalnie skoncentrowany na trasie i na sprzęcie, który na oleju Penrite spisał się wyśmienicie. Pragnę podziękować naszym partnerom - Hotelowi Bania, Agencji Reklamowej IXXL, Penrite i całemu zespołowi za fantastyczną pracę.” - podsumował Adrian Bernat.  
 

Ubiegłoroczny start Bernata w Italian Baja zakończył się bardzo groźnym wypadkiem w wyniku, którego kierowca przez prawie rok był wyłączony ze sportu.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności