27.07.2012

IV RUNDA MP i PP SUPERENDURO W GDAŃSKU

27.07.2012

W dzisiejszej IV rundzie MP nie miał sobie równych Paweł Szymkowski jadący w barwach CKM Cieszyn, który w piękny sposób pokonał rywali i zdobył komplet punktów po trzech wyścigach w klasie Open. Na drugim miejscu uplasował się Łukasz Kurowski reprezentujący Pruszkowski Klub Motocyklowy (51pkt), natomiast trzecie miejsce zajął Paweł Kaim z BKFM FLOW (36pkt).

Dzisiejsza runda SuperEnduro odbyła się na terenie dawnego toru motocrossowego "Kamionka" w Gdyni. Aktualnie działa tutaj Adventure Park Kolibki - Park Rozrywki, który zapewniał tego dnia atrakcje dla całej rodziny.

Tor SuperEnduro został ulokowany w Gdynii Kolibki w miejscu historycznym dla sportów motocyklowych, gdzie w latach 90-tych odbywały się zawody Mistrzostwa Świata oraz zawody z cyklu Grand Prix Polski w Motocrossie. Tor zbudowany został z wielką dbałością o bezpieczeństwo zawodników i widzów. Całkowita długość toru wynosi 400 metrów, szerokość toru waha się między 3, a 10 metrów, prosta startowa ma długość 40 m. Dzisiejsze zmagania zawodników urozmaiciło 12 sztucznych przeszkód między innymi: basen z belką na lądowaniu, sekcja kamienna długości 30 metrów, sekcja płasko ułożonych opon, sekcja wąskiego przejazdu pomiędzy drzewami, trzy skoki w tym jeden podwójny oraz tunel. Na torze zostały wytyczone dwie alternatywne trasy, jedna dla zawodników klasy expert zawierająca wszystkie przeszkody oraz druga omijająca bardzo wymagająca sekcję kamienną. Jest to jeden z najtrudniejszych technicznie torów SuperEnduro w kraju wymagający od zawodników pełnej koncentracji, niebywałej wytrzymałości i oczywiście odwagi.