25.05.2016

JANOSIKOWE SUPERENDURO W NOWYM TARGU

25.05.2016
 

Janosikowe SuperEnduro czyli III i IV runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Nowym Targu zgromadziła ponad 50 zawodników. Pogoda wymarzona do plażowania ale zawodnicy byli tak naładowani emocjami i adrenaliną, że nie zważali na panujący w te dni upał.
 

Organizatorem zawodów, które odbyły się w dniach 21/22 maja br. był AMK Gorce Nowy Targ.
 

Niepokonanym w klasie Open był oczywiście Paweł Szymkowski #41, który tak, jak i podczas dwóch pierwszych śląskich rund z gracją i lekkością pokonywał wszystkie przeszkody doprowadzając przeciwników do lekkiego stanu nerwowości. Po piętach próbował deptać Szymkowskiemu Jakub Kucharski #777 ale musiał zadowolić się drugim miejscem. Trzeci tym razem był trialowiec Jakub Łukaszczyk #94, który w sezonie 2016 postawił na SuperEnduro rezygnując z rywalizacji w Mistrzostwach Polski Trial. W takiej samej kolejności zawodnicy prowadzą po czterech rundach w klasyfikacji sezonowej!
 

W klasie Junior ponownie byliśmy świadkami pojedynku pomiędzy Grzegorzem Kargulem #61 i Damianem Magierowskim #19, jednak na prowadzenie po czterech rundach zdecydowanie wysunął się Kargul wyprzedzając Magierowskiego o ponad 35 pkt. W klasie Junior sporo może jeszcze namieszać Oskar Kaczmarczyk, który jak sądzimy powróci do ścigania w kolejnych eliminacjach SuperEnduro, po marcowej kontuzji i wyprawie na Erzbergrodeo!
 

W Pucharze Polski w Licencji B sporym zaskoczeniem był świetny debiut Jana Pieprzaka #340, który jest nowym nabytkiem Bytomskiego Klubu Motorowego Silesia. Ten młody zawodnik, który pierwszy sezon startuje w SuperEnduro sporo namieszał pozostałym zawodnikom, ponieważ IV rundę zakończył  1. miejscem na podium!
 

Kolejna eliminacja Mistrzostw Polski i Pucharu Polski SuperEnduro rozegrana zostanie 05 czerwca w Obornikach Wielkopolskich.
 

Szczegółowe wyniki na: http://wyniki.motoresults.pl/?t=Superenduro&r=2016&REAL=1&lang=pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności