06.08.2015

JESTEŚCIE GOTOWI NA WYZWANIE ZA MIESIĄC RED BULL 111 MEGAWATT!

06.08.2015
 

Już tylko miesiąc dzieli nas od największych zawodów hard enduro w Środkowo-Wschodniej Europie czyli Red Bull 111 Megawatt! 05 i 06 września będziemy świadkami najbardziej spektakularnego wyścigu rozgrywanego w naszym kraju. W zmaganiach na niezwykle wymagającej trasie w Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie uczestniczyć będzie ponad 700 rządnych wrażeń zawodników!
 

Organizatorzy spodziewają się, iż zawodnicy będą zjeżdżać się do Kleszczowa już od piątku aby oswoić się z widowkiem trasy i chłonąć już atmosferę zawodów!
 

W sobotę odbędą się kwalifikacje, z których wyłonionych zostanie 500 najszybszych zawodników uczestniczących w niedzielę w wyścigu finałowym! Podczas sobotniego prologu każdy z uczestników będzie miał do przejechania trasę motocross oraz enduro-cross i suma czasów uzyskanych na próbach będzie decydowała o kolejności na starcie w niedzielę. Natomiast niedzielny wyścig finałowy będzie składał się z trzech 20 -kilometrowych okrążeń  na które zawodnicy będą mieli 4 godzinny! Oznacza to, że czeka ich walka nie tylko z rywalami, wymagającą trasą, nieprzewidywalnymi warunkami atmosferycznymi ale i z własnymi słabościami oraz czasem!
 

W tym roku stawka jest jeszcze mocniejsza niż w roku ubiegłym! Na liście startowej pojawiły się nazwiska zawodników ze ścisłej czołówki hard enduro. Oprócz zwycięzców z pierwszej edycji Tadeusza Błażusiaka, Jonny Walkera, Andreasa Lettenbichlera, Łukasza Kurowskiego na stracie zobaczymy jeszcze: Grahama Jarvisa, hiszpana Alfredo Gomeza, który wywodzi się z trialu, a zatem w tym wymagającym terenie będzie się czuł, jak ryba w wodzie; Przyjadą również Lagares Alfredo, który coraz pewniej czuje się w hard enduro oraz off roadowi bracia Dan i Ben Hemingway z Wielkiej Brytanii.
 

Andy Noakley, Alex Salvini, Joakim Ljunggren oraz Giacomo Redondi to kolejni niezwykle szybcy zawodnicy, którzy już szykują się na 2. edycję Red Bull 111 Megawatt!
 

Polską obsadę wesprze Oskar Kaczmarczyk, który w tym roku był najszybszym Polakiem podczas Red Bull Hare Scramble!
 

Oprócz czołowych zawodników do wyścigu od wielu miesięcy szykuje się ponad kilkaset zawodników i pasjonatów z Polski i innych krajów. Przypomnijmy, że lista startowa zapełniła się już na drugi dzień po ogłoszeniu rozpoczęcia rejestracji!
 

Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak tylko odliczać dni i cierpliwie czekać na to fascynujące i obfitujące w nielada  off roadowe emocje wydarzenie!  
 

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności