06.03.2017

JOASIA MILLER PO I RUNDZIE MŚ MX

 

Joasia Miller wraca z Indonezji z 17. miejscem po I rundzie Mistrzostw Świata Kobiet w MX. Bardzo trudne warunki na torze, błoto po pas i zmiany harmonogramów czasowych, tak pokrótce można podsumować pierwsze w tym sezonie zawody motocrossowe!

 

Pierwszy dzień zawodów nie należał do udanych. Po jednym tylko treningu czasowym naszej zawodniczce udało się wykręcić 11. czas i cało dojechać do mety. Jednak wyścig główny nie przebiegł już tak gładko. Po kilku okrążeniach udało się Asi uzyskać 10. czas ale w dalszej części wyścigu doszło do blokady tylnego koła na skutek uszkodzonej pompy hamulcowej, która odmówiła posłuszeństwa i dalsza jazda była już niemożliwa! Ostatecznie po pierwszym dniu zawodów Joasia zajęła 18. miejsce co było nie lada sukcesem, bo kilka czołowych zawodniczek nie ukończyło wyścigu.

Po wymianie pompy i zacisku Miller wystartowała w drugim dniu zawodów. Tym razem pogoda nie sprzyjała riderkom. Ulewny deszcz od początku wyścigu i walka z błotem dawały się we znaki wszystkim zawodniczkom. Na szczęście udało się Joasi ukończyć wyścig z 12. czasem i ostatecznie zająć 17. miejsce!

 

Kolejne runda Mistrzostw Świata Kobiet w MX już 16 kwietnia w Pietramurata we Włoszech.

 

fot. FB Joanna Miller #19

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności