21.02.2016

JONNY WALKER NA PODIUM W ARGENTYNIE

21.02.2016
 

Trzecia runda Mistrzostw Świata FIM Superenduro rozegrała się tym razem w Argentynie. Sztuczny tor, na którym odbyły się zawody, ułożony został nie w hali ale na wolnym powietrzu.  W trzeciej rundzie niepokonanym był Jonny Walker zdobywając 59pkt., na drugim miejscu stanął Colton Haaker 50pkt., a trzeci czas wykręcił Cody Webb 46pkt.!
 

"To prawie perfekcyjna noc" -  powiedział Jonny Walker po zawodach! Dwa wyścigi wygrane i drugi czas w trzecim wyścigu wysunęły Walkera na prowadzenie w generalnej klasyfikacji sezonu! Cody Webb tym razem musiał zadowolić się trzecim miejscem na podium oraz spadkiem na drugą pozycję w generalce.
 

Niestety Taddy Błażusiak po treningu czasowym nie zakwalifikował się do finału, prawdopodobną przyczyną była wcześniejsza kontuzja kciuka.
 

W klasie Junior tym razem najlepiej wypadł startujący po raz pierwszy w tym sezonie zawodnik z Chile Benjamin Harrera 57pkt., wyprzedzając Luisa Oliveira 48pkt. oraz lidera klasyfikacji generalnej Manuela Lettenbichler 43pkt.
 

Kolejna runda rozegrana zostanie już 27 lutego w Brazylii!
 

Klasyfikacja sezonu klasa Prestige:

  1. Jonny Walker 161pkt.
  2. Cody Webb 151 pkt.
  3. Colton Haaker 135 pkt.
     

Klasyfikacja sezonu klasa Junior:

  1. Manuel Lettenbichler 163pkt.
  2. Luis Oliveira 134 pkt.
  3. Blake Gutzeit 123 pkt.
     

fot. Enduro21.com

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności