06.10.2016

KCH ENDURO DYNAMIT - SKAZANI NA SUKCES!

06.10.2016
 

Takiej mega udanej imprezy chyba nikt się nie spodziewał zarówno kibice, zawodnicy, jak i nawet sami organizatorzy! I edycja zawodów KCH Enduro Dynamit odbyła się w  dość industrialno-naturalnym otoczeniu, a mianowicie w Kopalni Kamienia Dolomitowego koło Chrzanowa. To chyba głównie za sprawą tej miejscówki listy startowe pękały dosłownie w szwach, a jeszcze długo po ich zamknięciu do organizatorów trafiały zapytania czy są jeszcze wolne miejsca?
 

Organizatorzy czyli Stowarzyszenie KCH od miesięcy przygotowywali się do tych zawodów i widać było, że przemyśleli każdy szczegół i dopięli wszystko na przysłowiowy ostatni guzik. Fantastyczna trasa, dobra organizacja i świetna atmosfera i pogoda oraz żadnej komercji.... niech żałują Ci, których tam nie było! Trasa była jedyna w swoim rodzaju, bardzo urozmaicona  i tak, jak przystało na hard enduro wyjątkowo extremalna! Nie była to zwykła popierdułka wokół komina...
 

Zawody rozpoczęły się od Prologu, na podstawie którego  wyłoniona została kolejność startu do wyścigu głównego. Na rozgrzewkę czekały na zawodników urozmaicony, kilometrowy odcinek terenowy. Kluczem do zwycięstwa w Prologu była ostrożna, równa jazda.  Za to w wyścigu głównym zawodnicy nie mogli narzekać na nudę! Strome podjazdy i zjazdy, odcinki szutrowe i leśne, przeszkody terenowe w postaci zwalonych konarów drzew, śliskich i sypkich kamieni, ogromnych opon czyli przeszkody rodem z torów Super Enduro.   W niektórych miejscach nie obyło się bez pomocy organizatora, który był do tego świetnie przygotowany i wyposażony nawet w liny z karabińczykami. Funkcyjni pomagali wciągać "profesjonalistów" na linach  (dotyczyło, to głównie klasy Pro). Wyścig urozmaicały także spadajace motocykle i ... zawodnicy ale na szczęście wszyscy cali i zdrowi dortwali do końca zawodów!
 

W klasie Pro niepokonanym był Marek Kuśnierz, który w pięknym technicznym stylu pokonywał wszystkie przeszkody i jako jedyny w klasie Pro, w wyznaczonym czasie zrobił dziesięć okrążeń! Natomiast w klasie Amator zwyciężył Michał Fujak zaliczając jedynaście kółek!
 

Brawa należą się także paniom, które podjęły to ekstremalne wyzwanie!
 

W rozmowach kuluarowych powtarzała się jedna opinia: poprostu świetne zawody i z pewnością powrócimy tu za rok!
 

Mamy nadzieję, że organizator nie straci zapału oraz.... nie podniesie wpisowego :) i równie fantastyczne zawody odbędą się w przyszłym roku!
 

Agnieszka Smolińska: "Nie ma minusów, same plusy... sądzę, że to najlepsza impreza hard enduro w  Polsce, przynajmniej na której ja jechałam... To co chłopaki tu zrobili, to było coś pięknego"!
 

Daria Puła: "Trudno było, poziom zawodów naprawdę wysoki, wydaje mi się, że dobrze mi szło ale już na koniec nie miałam już siły ale całe dwie godziny walczyłam...było ciężko. W przyszły roku na pewno wystartuję"!
 

Dawid (mówią na niego Gwiazdor): "Gratulacje dla chłopaków, zrobili naprawdę świetną robotę, raz mnie wciągali na linach, resztę wjechałem, byliśmy ostatnio na Megawacie i trzeba powiedzieć, że tu chłopaki naprawdę to ogarnęli, naprawdę na poziomie Megawatu to wyszło! Wielkie podziękowania. I jak zrobią zawody za rok, to na pewno jesteśmy"!
 

WYNIKI I EDYCJI KCH ENDURO DYNAMIT:
 

Klasa PRO:

 1. Marek Kuśnierz
 2. Jarosław Michalec
 3. Piotr Andrzejewski
   

Klasa AMATOR:

 1. Michał Fujak
 2. Marcin Węglarz
 3. Adam Podgórski
   

Klasa KOBIET:

 1. Urszula Wąchała
 2. Agnieszka Smolińska
 3. Daria Puła
   

Pełna klasyfikacja:

PRO:
http://www.protimer.pl/bio/export/results_online/257/2214

Amator:
http://www.protimer.pl/bio/export/results_online/257/2215


fot. Daniel Latocha, Arkadiusz Boronowski, Julia Boronowska/Pozadrogami.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności