14.11.2017

KCH ENDURO DŻEPETTO - BO LICZY SIĘ ZAWODNIK!

Na zakończenie sezonu Stowarzyszenie KCH przygotowało specjalną edycję zawodów w Kopalni Kamienia Dolomitowego, a mianowicie konkurencję w podjeżdżaniu  na najwyższe wzniesienie znajdujące się na tym terenie,  przewrotnie zwane Dżepetto - 120 metrów pionu!

 

 

Wielu śmiałków próbowało poradzić sobie z tym wyzwaniem, jednak większości z nich nie udało się wjechać na sam szczyt!

Niewątpliwie problemem w ujarzmieniu Dżepetto była nie tylko jego wysokość ale przede wszystkim błoto, które było sporym utrudnieniem dla riderów i ich motocykli!

Najlepszym stylem wykazał się zdobywca drugiego miejsca ale skuteczniejszy okazał się Criss. Zwycięzcą zawodów został Krzysztof Nędzka, drugie miejsce zajął Mariusz Stefaniak, a trzeci był Franek Dubaniowski! Gratulacje!

 

Jak przystało na zawody na najwyższym światowym poziomie, przed podjazdem ustawiony został tor superenduro, sprawiający niektórym zawodnikom spore trudność. Natomiast sam podjazd nie dość, że z belką w poprzek około 40-stego metra, to  jeszcze miał w trzy czwarte długości przełamanie, a ostatnia prosta była prawie pionowa.

Zawodnicy nie mogli narzekać, że mało jeździli. System każdy z każdym w finale B umożliwił próbę podjazdu każdemu zawodnikowi i to nawet po kilkanaście razy.  Pierwszy raz na tzw. podjeździe trzeba było dotankowywać motocykle!

 

Na zawodników czekały pyszne kiełbaski z grilla, a całość dopełniała oprawa muzyczna i skutecze nagłośnienie.

Wisienką na torcie natomiast były nagrody ufundowane przez samych organizatorów: nagroda główna 500 zł, a za kolejne miejsca nagrody rzeczowe w postaci opon Metzeler six days!

 

Jak przystało na imprezy organizowane przez Stowarzyszenie KCH, niezależnie od ilości uczestników, zawody są zawsze  świetnie zorganizowane i zabezpieczone, a  dobro zawodnika góruje nad ekonomią przedsięwzięcia! Tylko jeździć! Brawa za organizację i czekamy już na kolejne edycje!

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności