02.05.2013

KLUB JARPER X RACING NA PROWADZENIU W KLASYFIKACJI KLUBOWEGO PUCHARU POLSKI CROSS COUNTRY

Po pierwszych dwóch rundach Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross-Country, które odbyły się 27 i 28 kwietnia w Kwidzynie na prowadzenie w klasyfikacji Klubowego Pucharu Polski Cross Country wysunął się Klub Jarper x Racing.
 

Mimo iż w szeregach JXR jest wielu doświadczonych zawodników specjalizujących się w Cross Country, to tegoroczne starty należy traktować jako swoisty debiut. W tym sezonie jednym z głównych celów klubu jest zdobycie Klubowego Pucharu Polski Cross Country. Prowadzenie klasyfikacji klubowej w zawodach CC to tegoroczna zmiana w regulaminie.
 

Areną zmagań pierwszych eliminacji Mistrzostw i Pucharu Polski Cross Country był dobrze znany zawodnikom tor w Kwidzynie. Jednak trzeba zaznaczyć, że tor został poprawiony i bardzo dobrze przygotowany do zawodów. Większość zawodników podkreślała, iż trasa była przyczepna, a hopy zostały bardzo dobrze wyprofilowane. „To chyba najlepszy tor na jakim miałem okazję ścigać się w ostatnim czasie. Rewelacja. Organizatorom należy się piątka z plusem za tą trasę.” – komentował po zawodach Robert Kaniewski.
 

Zawodnicy naszego klubu startowali w klasach Weteran, Senior 1, Senior 2, Quad 2K Młodzik oraz Junior.
 

Klasa Weteran

Bardzo udane zawody zaliczył Robert Kaniewski startujący z numerem 104. Pierwszego dnia Robos prowadził od startu do mety, natomiast drugiego ustąpił jedynie Michałowi Czochralskiemu z Motoklubu Unii Poznań. Rewelacyjny występ zaliczył również Sławomir Suchorowski, który w sobotę ukończył zmagania na 4 miejscu, natomiast w niedzielę wskoczył oczko wyżej. Każdego dnia zaraz za plecami Sławka meldował się Mariusz Woźniak, który przez cały czas trzymał świetne tempo. Jarosław Cisak pierwszego dnia był 12, natomiast drugiego 7.
 

Klasy Senior

Zdecydowanie najlepszy występ wśród młodszych reprezentantów Jarper X Racing zaliczył Daniel Masiak… tegoroczny debiutant! Okazało się, że pierwsze poważne zawody Daniel będzie bardzo dobrze wspominał, ponieważ zarówno w sobotę, jak i w niedzielę meldował się na drugiej pozycji ustępując jedynie Pawłowi Czeszejko-Sochackiemu reprezentującemu barwy lokalnego KKM Kwidzyn. Warto wspomnieć, że w klasie Senior 1 w Pucharze Polski startują zwykle najszybsi młodzi zawodnicy, więc konkurencja jest zawsze wysoka. Tym większe uznanie należy się Danielowi Masiakowi.
 

W barwach JXR zaprezentowali się również Piotr Faustman oraz Michał Bohenek. Szczególnie Michał będzie długo wspominał start w Kwidzynie, a wszystko przez… złamaną kierownicę.
 

W klasie Senior 2 najlepiej z zawodników JXR pojechał Łukasz Suchorowski, który pierwszego dnia dojechał na czwartej pozycji. W niedzielę zawodnik z numerem 916 musiał zadowolić się 10 lokatą. Dobrym równym tempem popisał się Damian Kwestarz, który finiszował na 9 i 11 pozycji. W pierwszym dniu startował również Karol Kysiak, który zmaga się jeszcze ze skutkami kontuzji.
 

Klasy Junior

Podczas zawodów w Kwidzynie wystartowało również 3 młodych zawodników. Adam Fabisiak został sklasyfikowany jako szósty w sobotnich zmaganiach w klasie Quad 2K Młodzik. Na motocyklach wystartowali Paweł Kałanczyński oraz Ignacy Cisak.
 

Paweł dojechał na 9 i 12 pozycji w klasie Junior. Nieco lepszy wynik udało się osiągnąć Ignacemu, który sobotni wyścig zakończył na 8 pozycji, a niedzielny na 6-tej. Jednak to nie wszystko. Podczas trwania wyścigu, Ignacy zatrzymał się i pomógł innemu zawodnikowi, który uległ dość poważnemu wypadkowi. Taka postawa została uhonorowana specjalną nagrodą Fair Play.

 

Aktualna klasyfikacja Klubowego Pucharu Polski Cross Country

  1. Jarper X Racing - 708 pkt.
  2. KKM Kwidzyn - 590 pkt
  3. TM DROGBUD CROSS ATV Piła - 436 pkt.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności