18.08.2013

KOLEJNE ZWYCIĘSTWO ŁUKASZA ŁASKAWCA W HUNGARIAN BAJA

18.08.2013

W trzeci i ostatni dzień rajdu Hungarian Baja zawodnicy mieli do przejechania skróconą trasę, która łącznie wynosiła 125km tj. dwa oesy po 60 km z  TAPOLCAFF do KÉTTORNYÚLAK. Etap ten okazał się decydującym i szczęśliwym  dla Łukasza Łaskawca, który ugruntował swoje zwycięstwo z dnia poprzedniego, kiedy to startując jako ostatni zdołał wyprzedzić wszystkich zawodników jadących przed nim. Łoker po raz kolejny odniósł zwycięstwo w rundzie Mistrzostw Europy UEM-FIM,  jednocześnie trzeci raz z rzędu zwyciężając na węgierskich bezdrożach!

Podczas dzisiejszego etapu Łoker okazał się najszybszym quadowcem uzyskując czas 01:37:36, łącznie 04:52:04, co gwarantowało mu zajęcie pierwszego miejsca w Klasie Quad, a jednocześnie pierwszej pozycji w generalnej klasyfikacji Mistrzostw Europy UEM-FIM. Drugie miejsce w Quadach zajął czeski zawodnik Jiri Vasatko, a jako trzeci na mecie zameldował się Piotr Serbista z czasem 02:08:26, w generalce 11. Nasz jedyny motocyklista Artur Błański zajął 4. pozycję w Klasie Motocykli, a jednocześnie 9. w generalnej klasyfikacji Mistrzostw Europy.

W Pucharze Świata FIM znakomite zwycięstwo odniósł Kamil Wiśniewski z łącznym czasem 04:54:07, w generalce był 3., natomiast Zbigniew Zych do mety dojechał, jako trzeci quadowiec z czasem 05:09:24, co dało mu 5. lokatę w generalce. Tadeusz Wiśniewski 7. miejsce i 13. w generalce.

O mały włos przegrał natomiast Krzysztof Hołowczyc ze swoim zespołowym kolegą Nani Romą, łącznie dzieliły zawodników 42 sekundy. Jako trzeci do mety przyjechał ze stratą 22 minut do prowadzących Coffaro Nunzio. Miroslav Zapletal i Maciej Marton nie zdołali odrobić straty i nie stanęli niestety na podium, zajmując 4. lokatę w generalce. Natomiast Martin Kaczmarski i Bartłomiej Boba nie ukończyli rajdu z  przyczyn technicznych, po sobotnim etapie nie zdołali uruchomić już swojego Bowlera. Załoga Tomasz Czerniak i Bartosz Szlęzak uplasowali się na 9. pozycji w swojej grupie i 24. miejscu w generalce.