30.08.2016

KRYSTIAN PIESZCZEK: TO DLA MNIE OGROMNE WYRÓŻNIENIE

30.08.2016
 

Zwycięzcą III PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi, które w niedzielę odbyły się na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku został Krystian Pieszczek. Tym samym zawodnik Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra przerwał hegemonię rosyjskich zawodników, którzy zwyciężali w dwóch poprzednich edycjach turnieju (Emil Sayfutdinov wygrał w 2014 roku, a Grigorij Laguta w 2015).
 

Warto zauważyć, że Krystian Pieszczek znalazł się w stawce szesnastu najlepszych żużlowców w kraju dzięki „dzikiej karcie” przyznanej przez PGE Ekstraligę. Po zawodach nie krył swojego zadowolenia z wyniku i dziękował publiczności za wsparcie. – Na pewno jest to dla mnie ogromne wyróżnienie. Przede wszystkim muszę podziękować za „dziką kartę” w tych zawodach. Również chcę podziękować kibicom, którzy przybyli, kibicowali, bo było ich czuć cały czas. Napędzała mnie tutaj siła, żeby zwyciężać dla nich. Fajnie, że udało się wygrać.
 

Popularny „Krycha” jest wychowankiem Wybrzeża Gdańsk, więc jak mało kto zna tor, który był areną niedzielnych zmagań. Skrzętnie wykorzystał ten fakt i zostawił w pokonanym polu wielu bardziej doświadczonych zawodników. Jak się okazało, to właśnie znajomość nawierzchni i dobrze przygotowany sprzęt mocno przyczyniły się do wygrania rundy zasadniczej, a następnie do zwycięstwa w finale. – Bez szybkich motocykli i znajomości toru ciężko o dobry wynik. Tor był do ścigania, było parę fajnych mijanek, mało wypadków. Nie wszystkie pola były równe, pierwsze i czwarte były najlepsze.
 

W parku maszyn obecny był również Marek Cieślak, klubowy trener Krystiana Pieszczka, który był bardzo zadowolony z postawy swojego podopiecznego. Tym razem jednak reprezentant zielonogórskiego klubu nie potrzebował rad selekcjonera kadry narodowej. – Myślę, że trener wie dobrze, że tutaj umiem jeździć. Tor mi sprzyja, więc wszystko do przodu – zakończył pierwszy polski triumfator PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi.
 

fot. Marcin Karczewski

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności