12.06.2013

ŁUKASZ ŁASKAWIEC WYSTARTUJE W RAJDZIE BAJA ROMANIA

12.06.2013
 

W najbliższy weekend Łukasz Łaskawiec - jeden z najlepszych polskich quadowców weźmie udział w rajdzie Baja Romania, który stanowi drugą rundę Mistrzostw Europy UEM. Łoker był już mistrzem Starego Kontynentu w 2010, 2011 i 2012 roku, jest też liderem tabeli klasyfikacyjnej w obecnym sezonie. Wystartuje Yamahą Raptor 900.

 

Łukasz Łaskawiec: „To będzie mój debiut w tym rajdzie, Baja Romania po raz pierwszy będzie rozegrana, jako runda quadowych Mistrzostw Europy. Zmiany w kalendarzu bardzo mnie cieszą, jestem ciekawy nowych tras. Imprezę rozpoczniemy w piątek, krótkim prologiem wytyczonym w okolicy lotniska w Baia Mare, na którym powstanie baza rajdu. Początkowo organizatorzy planowali rywalizację na 450 km trasie, ostatecznie, z powodu opadów i zalania części terenu została skrócona do nieco ponad 350 kilometrów oesowych. W sobotę rozpoczynamy rywalizację 10 i 78 km oesami po których zjeżdżamy na serwis, a następnie powtarzamy pętlę. W niedzielę mamy do pokonania jedynie 88 kilometrów. Na pewno będzie malowniczo - odcinki specjalne są wytyczone w górzystych, leśnych terenach. Trasy będą dość szybkie. Obstawiam, że moim najszybszym rywalem będzie Czech Tomas Kubiena, który wystartuje na quadzie o większej pojemności. Walka o wygraną w generalce może być dość ciekawa”.
 

Baja Romania stanowi drugą rundę Mistrzostw Europy i jest rozgrywany jako runda Mistrzostw Europy UEM oraz Puchar Świata FIM w rajdach Baja. Impreza stanowi również rundę kandydacką do Pucharu Świata FIA. Quadowcy rywalizujący Rajdach Baja o tytuł Mistrza starego kontynentu spotkają się w tym sezonie jeszcze podczas Hungarian Baja (15-18 sierpień). Sezon zakończy impreza rozgrywana w Portugalii (27-28 września).
 

Łukasz Łaskawiec jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich quadowców. 23-letni zawodnik ma na swoim koncie trzy tytuły Mistrza Europy (2010, 2011, 2012) oraz Puchar Świata FIM i Mistrzostwo Polski wywalczone w sezonie 2012. Podczas swojego debiutu w Rajdzie Dakar w 2011 roku zajął doskonałe, trzecie miejsce. Dokonał tego jako drugi Polak w historii. Podczas Rajdu Dakar 2013 Łoker wywalczył dwa zwycięstwa etapowe.
 

Trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa Łokera!

fot. Marian Chytka

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności