26.05.2016

MILLER PIĄTA W PUCHARZE EUROPY MX

26.05.2016
 

Joanna Miller zajęła piąte miejsce w Pucharze Europy Kobiet MX, jaki został rozegrany na torze w Cieszynie  w dniach 21/22.05 maja br.
 

Już lista zgłoszeń, na której widniało 60 nazwisk budziła szacunek. Tak dużego zainteresowania nikt się chyba nie spodziewał. Na starcie miały bowiem pojawić się zawodniczki z 21 krajów. Wystarczy wymienić Julie Dalgaard, Natalie Kane, Sarę Andersen, Caroline Belglund, Britt Van Der Werff aby uświadomić sobie, jak zaciętej rywalizacji należało się spodziewać.
 

I rzeczywiście, minimalne różnice czasowe między nimi w kwalifikacjach pokazały, że ostateczne rozstrzygnięcie nastąpi dopiero w ostatnich minutach trzeciego wyścigu. Tym bardziej, że najszybsze motocyklistki przez dwa dni walczyły szprycha w szprychę od startu do mety.
 

Asia Miller pojechała bardzo dobrze, pokonując m.in. Irlandkę Natalie Kane, byłą Mistrzyni Kobiet Wlk. Brytanii. Zaledwie sekundowe różnice dzielące ją od zwyciężczyni pozwalają mieć nadzieję na wysokie pozycje naszej riderki w zbliżających się rozgrywkach Mistrzostw Świata.
 

Kolejna konfrontacja we Francji już 4/5 czerwca na torze w Saint Jean d'Angely.
 

fot. X-cross

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności