25.05.2015

MILLER PUNKTUJE W MISTRZOSTWACH ŚWIATA

25.05.2015
 

Joanna Miller, Mistrzyni Polski Kobiet w Motocrossie 2014, wystartowała  w miniony weekend w rundzie Mistrzostw Świata Kobiet na kultowym torze w Matterley Basin w Wlk. Brytanii.
 

Pierwszy przejazd miał niezwykle dramatyczny przebieg, bowiem tuż przed metą nasza zawodniczka, zajmująca w tym momencie 14. pozycję, dublując jedną z rywalek zaliczyła wywrotkę, dojeżdżając do mety na miejscu 18. Na szczęście nic się Joasi nie stało i ze świadomością, że może być tylko lepiej wystartowała w wyścigu niedzielnym. I było lepiej! Pojechała znakomicie, miała świetny start, a potem walczyła o utrzymanie pozycji na początku drugiej dziesiątki. Stoczyła wspaniały pojedynek z imienniczką Goncalves, której ostatecznie ustąpiła zajmując 13. miejsce w drugim przejeździe (w klasyfikacji generalnej była 16. na 37 startujących zawodniczek). Bez sztabu doradców, mechaników, lekarzy, trenerów i masażystów polska riderka po raz kolejny udowodniła, że ambicja to czasami więcej niż pieniądze (choć te na pewno by się przydały). Rundę wygrała Francuska Livia Lancelot.
 

info: X-cross

fot. S.Dobek/X-cross

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności