14.04.2014

MISTRZOSTWA EUROPY MX CIESZYN 2014

14.04.2014
 

Na torze motocrossowym w Cieszynie w dniach 3/4 maja 2014 zostanie rozegrana II runda Mistrzostw Europy EMX w klasach Open, 65 i 85cc. Będzie to runda kwalifikacyjna strefy Wschodniej. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami zawody miały odbyć się na Ukrainie (Kijów), jednak sytuacja polityczna w tym kraju spowodowała, że zostały przeniesione do Polski.
 

Ich organizatorem jest PZM i Cieszyński Klub Motocyklowy. Na maszynie startowej pojawią się czołowi zawodnicy z Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Białorusi, Rosji i Polski. To spośród tego grona rekrutują się przyszli riderzy rywalizujący w Mistrzostwach Świata, tacy jak choćby Evgenij Bobryshev. Dlatego emocji na pewno nie zabraknie. Tor w Cieszynie to jeden najciekawszych i najładniejszych obiektów tego typu nie tylko w Polsce. Położony jest na stromym stoku z którego roztacza się przepiękna górska panorama. Kilka lat temu przeszedł gruntowną modernizację i dzisiaj spełnia wszelkie standardy wymagane przy organizacji międzynarodowych imprez. W pełni kompaktowy pozwala obserwować walkę zawodnikówniemal z każdego miejsca. Przy okazji warto dodać, że projektanci nie zapomnieli także o....rowerzystach. To z myślą o nich wybudowano specjalne najazdy, rampy i rynny dla skateowców, a wewnątrz toru powstał drugi tor dla rowerzystów bmx. Sam tor o gliniastej nawierzchni ma 1640 metrów długości, zaprojektowano na nim 16 skoków i 17 zakrętów, w najwęższym miejscu liczy 6 metrów. Ewenementem niespotykanym na tego rodzaju obiektach są ustawione trybuny, na których zasiąść może 1000 widzów (fot. X-cross).

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności