26.08.2014

MOTOCROSS WE WSCHOWIE

26.08.2014
 

Nawet zimne porywy wiatru nie były w stanie ostudzić rozgorączkowanych riderów stających do walki o ostatnie punkty w tym sezonie. Walka jest bardzo wyrównana i na dobrą sprawę teoretycznie nie ma jeszcze stuprocentowego lidera w żadnej z klas.
 

Dlatego zawody we Wschowie były tak bardzo emocjonujące. Ale również dlatego, że ten kultowy tor cieszy się ogromną popularnością wśród zawodników. Jest zawsze perfekcyjnie przygotowany (trawa w depo przystrzyżona, jak na polu golfowym), a organizacja zawodów stoi na najwyższym poziomie. Tak było również podczas kolejnej rundy Mistrzostw Polski MX.
 

W sobotę wystartowali zawodnicy w klasach Masters i MX2. W pierwszej, zarówno podczas treningów, jak i samych wyścigów, najlepsze czasy uzyskiwał Jacek Lonka (CAMK Poltarex), który ostatecznie wygrał w swojej klasie. Pecha miał natomiast odwieczny rywal Jacka Mirek Kowalski (CAMK Poltarex), któremu tuż po starcie w pierwszym wyścigu zgasł motocykl. Na szczęście straty udało się po części nadrobić. Ostatecznie dwóch naszych najlepszych zawodników rozdzielił Konstantin Utkin z Ukrainy. Emocje w MX2 zaczęły się już podczas treningów kwalifikacyjnych. Jednemu z faworytów - Maćkowi Więckowskiemu (KMCross Lublin) - dopisano karną minutę i z pierwszej pozycji wylądował na przedostatnim miejscu. Stracił więc możliwość wyboru najlepszej pozycji na starcie. W sytuacji gdy czołówkę stawki zawodników podczas wyścigu dzielą setne sekundy, fakt ten mógł zadecydować o ostatecznym wyniku. Trafiło jednak na wytrawnego gracza, a wobec nie najlepszej dyspozycji Adama Tomiczka prowadzącego w generalce, Więckowski stanął na najwyższym podium.
 

Dzień drugi zawodów, to zmagania w klasach MX2 Junior i Open. Ta ostatnia od dłuższego czasu odbywa się pod dyktando Łukasza Lonki (CAMK Poltarex). Tak było i tym razem. Zawodnik Człuchowskiego AutoMotoKlubu Poltarex dał się co prawda wyprzedzić tuż po starcie Arkowi Mańkowi, ale dość szybko wyprzedził swego klubowego kolegę i z ogromną przewagą nad pozostałymi zawodnikami dwa razy jako pierwszy przejechał linię mety. W klasie MX2 o zwycięstwo nie było już tak łatwo, bo tu pretendentów do wygranej jest trochę więcej. W skład mistrzowskiego kwartetu od początku sezonu wchodzą Małecki (KMCross Lublin), Kruszyński (KM Wisła Chełmno), Barczewski (LKS Jastrząb Lipno), Witkowski (CAMK Poltarex) i to oni rozgrywali swoją podwójną partię we Wschowie. Wygrał ją Dominik Małecki i w tej chwili od prowadzącego w generalce Karola Kruszyńskiego dzielą go tylko dwa punkty. Ostateczne rozstrzygnięcie nastąpi na torze w Gdańsku w pierwszy wrześniowy weekend.


Wyniki na: http://wyniki.motoresults.pl/?t=Motocross&r=2014&REAL=1&lang=pl  

fot. X-cross

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności